Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок виписування лікарських засобів і виробів медичного призначення та предметно-кількісного обліку в структурних підрозділах лікувально-профілактичних закладів

 

Лікарські засоби і вироби медичного призначення для потреб лікувально-профілак­тичних закладів виписуються кожному відділенню і кабінету окремо.

При оформленні вимоги-замовления для отримання з аптек лікарських засобів і виробів медичного призначення вона завіряється кутовим штампом, круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу або науково-дослідної установи, підписом керів­ника закладу (науково-дослідної установи) або його заступника з лікувальної частини.

У вимозі-замовленні вказують найменування (торгову назву) лікарського засобу, дозування, форму випуску (таблетки, ампули тощо), вид упаковки (коробки, флакони, туби тощо), загальну кількість.

Вимоги-замовлення на лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, лікарські засоби для наркозу, лікарські засоби, які наведені в табл. 5.1, випису­ються на окремих бланках вимог-замовлень для кожної групи препаратів.

В них обов'язково вказують назву відділення чи кабінету, концентрацію етилового спирту, а також призначення лікарського засобу (для ін'єкцій, зовнішнє, внутрішнє, очні краплі тощо).

Наркотичні і психотропні лікарські засоби, прекурсори списку № 1 у замовленнях виписують латинською мовою. Причому кількість наркотичних і психотропних лікар­ських засобів та прекурсорів списку № 1, що замовляється і відпускається, повинна бути вказана словами.

Для отримання наркотичних лікарських засобів у замовленнях повинні бути вказані: номер історії хвороби, прізвище, ім'я та по батькові хворих, яким виписані наркотичні засоби згідно з призначенням лікаря, найменування і дозування цих засобів, а також призначення.

Для отримання наркотичних, психотропних лікарських засобів і прекурсорів списку № 1 в аптеку разом з замовленням виписується доручення на ім'я головної (старшої) медсестри, що отримуватиме ці засоби. Термін дії доручення не менше 10 календарних днів. Якщо лікувально-ирофілактичний заклад прикріплений до аптеки на постійне забезпечення, то цей термін може бути продовжений до одного календарного місяця.

Вимоги-замовлення виписуються у трьох примірниках, а на лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, - у чотирьох примірниках.

В аптечному закладі залишається два примірники вимоги-замовлення на лікарські засоби, що підлягають предметно-кількісному обліку, на всі інші - один примірник. Вони зберігаються протягом трьох років, не враховуючи поточного.

У кабінетах і відділеннях лікувально-профілактичних закладів (а отже, в їх аптеках) ведеться предметно-кількісний облік таких груп ліків:

ü наркотичних лікарських засобів (кодеїну фосфат, етилморфіну гідрохлорид, про­медол тощо);

ü психотропних лікарських засобів (фенобарбітал, діазепам, седуксен та ін.);

ü отруйних лікарських засобів (атропін та його солі (порошок), кетамін (каліпсол), тетракаїн, він же дикаїн (порошок), тригексифенідил, міорелаксантів периферич­ної дії (атракурій, векуроній, піпекуроній, рукороній, суксаметоній, включаючи їх сольові похідні);

ü сильнодіючих ліарських засобів (буторфанол (морадол, стадол), дифенгідрамін, він же димедрол (тверді форми), клонідин, він же клофелін (субстанція, рідкі форми), метандієнон, нандролон (ретаболіл), прометазин (піпольфен);

ü комбінованих лікарських засобів (тверді форми), які містять трамадол, ефедрин, псевдоефедрин (крім ліків, що містять більше двох діючих речовин).

Як виняток, розчин буторфанолу тартрату для ін'єкцій 0,2 % по 1 мл у шприц-тюбиках, якими укомплектовані автомобільні аптечки першої медичної допомоги, предметно- кількісному обліку не підлягає.

Керівникам лікувально-профілактичних закладів дозволено встановлювати у відді­леннях предметно-кількісний облік для інших лікарських засобів.

Журнали предметно-кількісного обліку повинні бути пронумеровані, прошнуровані і завірені круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу та підписом голов­ного лікаря. Якщо це:

ü дільнична лікарня, амбулаторія, ФАП - завіряються підписом керівника з печат­кою вищого за підпорядкованістю лікувально-профілактичного закладу;

ü пости відділення - завіряються підписом завідувача відділення та круглою печат­кою лікувально-профілактичного закладу.


Читайте також:

  1. Cтруктура апаратних засобів ІВС
  2. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  3. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  4. ISO 15504. Призначення і структура стандарту
  5. The peace – порядок
  6. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
  7. V. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до НАУ
  8. X. Оцінювання виробів та відбір їх на виставку.
  9. XX1. Забезпечення відкритості та прозорості при проведенні прийому до вищих навчальних закладів
  10. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  11. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  12. Автоматизація процесу призначення IP-адрес




Переглядів: 1026

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Вимоги санітарного режиму до виготовлення ліків в асептичних умовах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.