Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Застосування тепла і холоду в медицині.

Тепло і холод є найбільш природними і постійними природними фізичними чинниками, що так чи інакше впливають на функціонування організму людини. Тому не дивно, що саме вони стали першими усвідомлено використовуватися для цілеспрямованої дії на ті або інші несприятливі процеси. Чи не кожен з нас з раннього дитинства знає, що біль від удару утихне швидше, якщо прикласти до травмованого місця лід або потримати його під струменем холодної води. Стародавні медики були добре обізнані про здатність холоду знімати біль і запалення, знижувати температуру тіла, під- вищувати опірність організму. Гіппократ, Гален і Авіценна використовували охолодження для зцілення, перш за все захворювань опорно-рухового апарату. Сонячні процедури, теплові процедури у вигляді лазень, саун для за-гальної теплової дії, а також різноманітні нагріті предмети (грілки, камені) для місцевої теплової дії відвіку використовуються як народні лікувальні засоби.

Термографія.Тіло людини випромінює потік теплової енергії в області інфрачервоної частини спектру з діапазоном довжини хвилі від 3 до 20 мкм. Максимум випромінювання спостерігається при довжині хвилі близько 9 мкм. Величина потоку, що випромінюється, достатня для того, щоб його можна було виявити за допомогою безконтактних приймачів інфрачервоного випромінювання. Фізіологічною основою термографії є збільшення інтенсивності інфрачервоного випромінювання над патологічними осередками (у зв'язку з посиленням в них кровопостачання і метаболічних процесів) або зменшення його інтенсивності в областях із зменшеним регіональним кровотоком і супутніми змінами в тканинах і органах. Наприклад, переважання в клітинах пухлини процесу анаеробного гліколізу, що супроводжується більшим, чим при аеробному шляху розщеплювання глюкози виділенням тепловій енергії, веде до підвищення температури в пухлині. Термографія, будучи фізіологічним, нешкідливим, неінвазивним методом діагностики, знаходить своє застосування в онкології для диференціальної діагностики злоякісних пухлин, а також є одним із способів виявлення осередкових доброякісних процесів. Тепловізори дозволяють візуально спостерігати за розподілом тепла на поверхні тіла людини. Приймачем ІК–випомінювання в тепловізорах є спеціальний фотогальванічний елемент (фотодіод), що працює при охолоджуванні його до температури –196°С. Сигнал з фотодіода посилюється, перетворюється у відеосигнал і передається на екран. При різному ступені інтенсивності випромінювання об'єкту спостерігаються зображення різного кольору (кожному рівню температури відповідає свій колір). Роздільна здатність сучасних термографів складає до 0,01°С, на площі близько 0,25 кв.мм.

 

 


Читайте також:

  1. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  2. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  3. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  4. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  5. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  6. Акти правозастосування, їх види
  7. Акти правозастосування.
  8. Алгоритм із застосування річної процентної ставки r.
  9. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  10. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.
  11. Аналіз зображувальних засобів. Застосування цілісного аналізу
  12. Антисептики ароматичного ряду (фенол чистий, іхтіол, дьоготь, мазь Вількінсона, лінімент за Вишневським). Особливості протимікробної дії та застосування.




Переглядів: 9484

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Енергетика клітини. | Кріомедицина.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.