Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Комбайни для проведення прохідницьких робіт. Призначення , класифікація. Нові комбайни прохідницькі.

 

Проведення підготовчих виробок здійснюється прохідницькими комбайнами і комплексами і буро підривним способом з навантаженням зруйнованої гірської маси навантажувальними машинами.

Комбайни прохідницькі призначені для механізованого проведення гірничих виробок, навантаження зруйнованої гірської маси на конвеєр комбайна, з нього на перевантажувач, встановлений за комбайном, і далі в общешахтные транспортні засоби. Стрілоподібний телескопічний виконавчий орган 1 комбайна 6 резцовую конічну коронку 2, що працює з двома швидкостями різання - 1,2 та 3 м/с. Виконавчий орган комбайна складається з стріли /, різцевої коронки 2, редуктора 3, електродвигуна з водяним охолодженням 5 та П-образної рами 6, жорстко сполучених між собою. Виконавчий орган шарнірно укріплений на цапфах 4, 7 поворотною турелі Рис допомогою двох гідродомкратів 8 підіймання і опускання стріли. Турель 9 змонтована на основної рами '10 комбайна і за допомогою двох гідродомкратів // може повертатися в горизонтальній площині вправо і вліво разом з виконавчим органом. Всередині П-образної рами виконавчого органу з боків змонтовано по одному гидроцилиндру, завдяки яким здійснюється телескопічна розсунення стріли на хід до 0,5 м.

Стрілоподібний телескопічний виконавчий орган 1 комбайна 6 резцовую конічну коронку 2, що працює з двома швидкостями різання - 1,2 та 3 м/с. Виконавчий орган комбайна складається з стріли /, різцевої коронки 2, редуктора 3, електродвигуна з водяним охолодженням 5 та П-образної рами 6, жорстко сполучених між собою. Виконавчий орган шарнірно укріплений на цапфах 4, 7 поворотною турелі Рис допомогою двох гідродомкратів 8 підіймання і опускання стріли. Турель 9 змонтована на основної рами '10 комбайна і за допомогою двох гідродомкратів // може повертатися в горизонтальній площині вправо і вліво разом з виконавчим органом. Всередині П-образної рами виконавчого органу з боків змонтовано по одному гидроцилиндру, завдяки яким здійснюється телескопічна розсунення стріли на хід до 0,5 м., армованих твердим сплавом. Вода для зрошення через осьовий отвір у приводному валу і форсунки підводиться під тиском безпосередньо в зону роботи різців.

Кінематична схема виконавчого органу передбачає передачу крутного моменту від валу електродвигуна М через зубчасту муфту /, через пари зубчастих пере-д?ч 2-3; 4-5; 6-7; 8-9 і зубчасту муфту 10 приводному валу ріжучої коронки.

Навантажувальне пристрій складається з нагребающих лап 3, встановлених на поворотному столі 4, і центрально розташованого скребкового конвеєра 5 з мостовим перевантажувачем 8 і причіпними стрічковими перевантажувачами. Кінематична схема навантажувального пристрою комбайна передбачає передачу крутного моменту від електродвигуна М через циліндричну пару 1 - 2 а фрикційну муфту Ф циліндричної парі 3-4. Далі крутний момент через телескопічний вал і муфти Мъ М2 передається конічної парі 5-6, циліндричної парі 7-8 та зірці 9 приводу скребкової ланцюга. Від зірки 9 передача здійснюється через конічну пару 10-І лівого і правого редукторів до нагребающим лапках.

Автомобільний гусеничний механізм пересування 9 складається з двох гусеничних візків з індивідуальними приводами. Гусенична ходове обладнання 12 комбайна призначено для створення напірного зусилля на забій при руйнуванні гірського масиву і навантаження зруйнованої гірської маси на конвеєр, а також для маневрування в забої і перегонів по гірських виробленнях.

Рама 10, до якої кріпляться дві гусеничні візки, служить базою комбайна, на якій змонтовані всі основні складальні одиниці і виконавчі механізми комбайна. Кожна гусенична візок складається з рами, гусеничної ланцюга, опорних катків і натяжного пристрою. Для підвищення стійкості комбайна служать два опорних гідроциліндра.

Кінематична схема приводу механізму переміщення здійснює передачу крутного моменту від валу електродвигуна М циліндричної парі 1-3, зубчастим муфтам 4, конічної парі 5-6 і далі циліндричним парам 7-8 та 9-10. Потім крутильний момент передається фрикційним муфтам. Для кожної гусениці передбачений окремий електропривод з черв'ячною самотормозящейся парою, яка запобігає сповзання комбайна на ухилах

Комбайн обладнаний електричним 7 і гідравлічним обладнанням, системою розпірного пристрою, що складається з бічних гідродомкратів - аутригерів 10, які можуть розписується-раться на ґрунт або в боки вироблення. Крім того, комбайн має систему пылегашения (зрошення і пиловідсмоктувач), засоби автоматики і дистанційного керування. Передбачена можливість застосування спеціальних метан-реле, що забезпечують зняття напруги з комбайна при появі в забої неприпустимих концентрації метану.

Гідравлічна система комбайна здійснює підйом - опускання і поворот виконавчого органу, підйом-опускання і поворот живильника, установку аутригерів, перемикання швидкості гусеничного ходу, підйом і поворот хвостовій частині конвеєра. Гідропривід харчується трьома насосами, подаючими робочу рідину до гидроблоку управління. Гідравлічна схема комбайна складається з маслостанції і блоків керування гідросистемою:2 - робочими "гідродомкратами; 3 - гідродомкратами механізму пересування; 7 - гідродомкратами поворотною хвостовій частині скребкового конвеєра. Насос 5 подає робочу рідину під тиском з маслобака 4 через основний гідророзподільник 6 в блоки керування 2, 3, 7. У корпусі блоку 2 встановлені предохрани-додаткові клапани 24, налагоджені на максимальний допустимий тиск 10 МПа. Манометр 26, приєднаний до напірній магістралі через дросель 27, призначений для контролю тиску. Для чіткого спрацьовування гідророзподільника 6 запобіжний клапан 25 блоку 3 налаштований на тиск 7 МПа.

У блоці 2 для управління гідродомкратами 10 підйому і опускання носка живильника (столу) призначений гідророзподільник І, гідродомкратами 12 розсунення стріли - гідророзподільник 15, гідродомкратами 13 підйому і 14 повороту стріли - гі-дрораспределители 16 і 17; опорними гідродомкратами 18 і гн-дродомкратами 20 відхилення хвостовій частині скребкового конвеєра - гідророзподільник 19. В живильних магістралях гідродомкратів 10, 12, 13, 14, 18 встановлено гідро замки 21 для стабілізації робочих положень. Дросель 8 служить для регулювання швидкості переміщення виконавчого органу, а плавне опускання регулюється зворотним клапаном 22 і дроселем 23. Автостопоры 9 підключені до робочої магістралі блоку 2, вони повинні спрацьовувати при відсутності тиску.

У блоці 3 для управління гідродомкратами 29 включення робочих і 30 відключення гальмівних дискових фрикціонів передбачені два гідророзподільника 28.

У блоці 7 для управління гідродомкратами 31 повороту хвостовій частині скребкового конвеєра встановлений гидрораспреде-литсль 37, а для управління гідродомкратами 32 натягу скребкової ланцюга і 33 підйому хвостовій частині скребкового конвеєра - гідророзподільник 38. Плавність ходу гідродомкратів 31 забезпе-v чується дроселем 35

До гидродомкратам 32 і 33 робоча рідина подається через односторонній гидрозамок 34.

В зливний магістралі встановлені фільтри 36. Маслонасос Н-403Е продуктивністю 36 л/хв наводиться від електродвигуна механізму пересування комбайна.

 

 

Електрична частина комбайна складається з електроустаткування самого комбайна, пылеотсасывающей установки і насосної зрошувальної установки НУМС-30. Електропостачання комбайна здійснюється від пересувний вибухонебезпечній підстанції ТКШВП-320 напругою 660 В через магнітний пускач ПМВИ-61, встановлений на розподільному пункті у підготовчій виробленні. Тут же встановлені магнітні пускачі для^ електродвигунів пылеотсасывающей установки, зрошувальної установки, маслостанції і вентилятора місцевого провітрювання.

Гідравлічний і електричний пульти управління комбайна розташовані поруч - ліворуч по ходу комбайна у робочого місця машиніста. Управління комбайном може бути, ручне дистанційне - з переносного пульта, розташованого на відстані до 15 м, і програмне - з автоматичним управлінням виконавчим органом і навантажувальним пристроєм по заданій програмі за допомогою спеціальної апаратури автоматизації.

Дистанційне керування комбайном з переносного пульта здійснюється за допомогою встановлених тут електричних перемикачів, сполучених з комбайном гнучким електричним кабелем. Перемикачі електричні переносного пульта через проміжне реле включають электрогидроклапаны або контактори управління електродвигунами комбайна. Электрогидроклапаны перетворюють подані електричні команди управління в гідравлічні, які включають зі-ответствующие золотники гідророзподільників, направляючих робочу рідину в гідроциліндри робочих органів комбайна.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  4. ISO 15504. Призначення і структура стандарту
  5. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  6. VI. Проведення вступних екзаменів, фахових випробувань та творчих конкурсів
  7. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  8. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  9. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  10. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  11. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  12. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.




Переглядів: 750

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Комбайни для проведення прохідницьких робіт. Призначення , класифікація. Нові комбайни прохідницькі. | Тема: Експлуатація прохідницьких комбайнів. Розрахунок продуктивності прохідницьких комбайнів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.