Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Побудова графіків завантаження тракторів та сільськогосподарських машин.

Графік завантаження тракторів будується на основі річного плану механізованих робіт (табл. 2) Цей графік будується в прямокутних координатах окремо по кожному класу тракторів, що включені в технологічні карти. Для цього по осі абсцис відкладається час в днях календарного року, а по осі ординат -кількість тракторів.

Таблиця 2

План механізованих робіт для трактора (вставити марку свого трактора)

Назва операції та номер тех. карти Об’єм робіт Агротехнічні строки Потрібна кількість Добова продуктивність агрегату Необхідна кількість агрегатів Витрати палива, кг Витрати робочого часу, люд-год
фізичний В умовних, га Початок Кінець Механізаторів допоміжних працівників На одиницю роботи На весь об’єм На одиницю роботи На весь об’єм

Для кожної сільськогосподарської роботи в осях координат будують прямокутник, сторони якого по осі ординат пропорційні тривалості робочого дня в годинах, а по осі абсцис числу календарних днів виконання робіт (рис 1).

На графіку отримується прямокутник, що віддзеркалює продуктивну операцію її порядковим номером відповідно до річного плану механізованих робіт,

Розмір площі кожного прямокутника в прийнятому масштабі відображає кількість тракторо-днів, необхідних для виконання об'єму робіт по даній операції у встановлений агрострок. На цьому ж малюнку наноситься інтегральна крива витрати палива.

Для зручності використання графіків прямокутники помічають номером та шифром сільськогосподарської роботи по технологічній карті, наприклад Зц -зернові, робота №14; Кз - кукурудза на зерно, робота №13; С18 - соняшник, робота №18; Ч6 - догляд за чистим паром, робота №6.

При плануванні використання машинно-тракторного парку необхідно добиватися більш повного та рівномірного завантаження всіх тракторів протягом року. Це досягається коректуванням графіка завантаження тракторів та річного плану механізованих робіт. Коректування ("зрізанні вершин") виконують наступним способом.

Збільшенням кількості годин роботи тракторів на добу за рахунок введення двох чи трьох змін в напружений період, якщо це припустимо якості роботи.

Перерозподілом робіт між тракторами різних марок та іншими енергетичними засобами (автомобілями, самохідними машинами).

Зміною часу виконання сільськогосподарської операції, що розглядається, в межах агротехнічного строку чи деякої зміни строку виконання робіт, які технологічно не взаємопов'язані з іншими роботами.

Результати коректування графіку завантаження тракторів повинні бути відображені в річному плані механізованих робіт та технологічних картах.

За напруженим періодом графіку завантаження визначаегься експлуатаційна кількість тракторів п.

Списочна (інвентарна) кількість тракторівв господарстві повинна бути визначена з урахуванням коефіцієнтаготовності (КТГ), kтг:

(2.19)

Коефіцієнт технічної готовності приймають рівним 0,85-0,9.

Після обгрунтування кількості необхідних для господарства тракторів визначається склад парку сільськогосподарських машин.

Найбільш зручно це робити по графіку завантаження сільськогосподарських машин (Рис.2), який будується у відповідності до річного плану механізованих робіт.

В графі "Назва машин" проводиться перелік машин по їх видам (плуги, борони, культиватори, сівалки та ін.) вказуються також марки машин та календарні строки їх використання. Завантаження машин умовно позначається прямокутником, довжина якого в масштабі дорівнює кількості днів роботи, а висота береться вільно, у відповідності до розмітки графіку. В прямокутнику ставиться кількість необхідних в кожній період сільськогосподарських машин.

Необхідна господарству кількість сільськогосподарських машин приймається по їх максимальній потребі протягом запланованого періоду. На графіку відмічається плануємий час встановлення сільськогосподарських машин на зберігання.




Переглядів: 2404

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підбір машин для комплектування агрегатів. | Розрахунок потреби в автомобілях.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.