Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПАЛІАТИВНА ДОПОМОГА ІНКУРАБЕЛЬНИМ ОНКОЛОГІЧНИМ ХВОРИМ

Сьогодні в світі біомедичної науки і техніки досягнуто знач­них успіхів, але головний інтерес спрямований на вивчення про­блеми раку та його лікування, тоді як лікуванню болю в онколо­гічних хворих не надається належної уваги. Унаслідок цього утворилася значна прогалина в наших уявленнях про різні клі­нічні прояви болю, зумовленого злоякісними процесами. І навіть ті мізерні знання й можливості, які ми маємо в своєму розпоря­дженні, дуже часто не використовуються. Хотілося б відзначити, що багато видів болю залишаються без належної уваги, хроніфікуються, якщо призводять до розвитку хронічної больової хворо­би, але деякі типи болю вже із самого початку мають хронічну природу.

Загальніпринципи лікування онкологічних хворих

Вибір того або іншого методу лікування або їхніх комбінацій, комплексів і поєднань, визначення послідовності етапів прове­дення лікувальних дій у кожному окремому випадку визначають­ся с-уто індивідуально, після ретельного обстеження хворого.

Лікування онкологічних хворих вважається радикальним, якщо пухлину видалено в межах здорових тканин разом із зона­ми регіонарного метастазування або якщо пухлина з метастатич­ними вузлами повністю розсмокталася під впливом променевої енергії. Якщо лікування не дало такого результату й привело лише до тимчасового поліпшення, воно називається паліатив­ним. Лікування, направлене на усунення окремих симптомів, а не самої пухлини, називається симптоматичним.

Після закінчення радикального лікування хворі вважаються первинно вилікуваними. Факт стійкого лікування встановлюється після п'ятирічного спостереження хворого, якщо не відзна но появи рецидиву або метастазу. Усі онкологічні хворі підлягають спостереженню в спеціалізованих онкологічних закладах.

Злоякісні пухлини можуть рецидивувати і після радикально го лікування. Частота рецидивування та метастазування зале-* жить від стадії захворювання й морфології пухлини. Але повної гарантії від їхньої появи після радикального лікування навіть на ранніх стадіях немає. На сьогодні для лікування онкологічних хворих застосовують такі методи: хірургічний, променевий, хіміо­терапію, гормональний, біотерапію, як самостійно, так і в комбі­нації (два або три методи). Комбінація цих методів може бути] найрізноманітнішою: хірургічний і променевий методи; промене­вий, хірургічний і хіміотерапія тощо. І

За сучасними уявленнями, найперспективнішими для зло­якісних пухлин більшості локалізацій є комбіновані й комплек­сні методи лікування.

Під комбінованим методом слід розуміти використання двох різних за характером дій, направлених на місцево-регіонарні вог­нища, методів, наприклад, поєднання хірургічного і променевого методів (до або після операції).

Комплексне лікування розуміють як використання в тій або іншій послідовності низки різних лікувальних заходів, що справ­ляють неоднакову місцево-регіонарну і загальну дію на організм, наприклад, комбінація оперативно-променевих методів з хіміоте­рапією або гормонотерапією.

Хірургічне лікування

Радикальну операцію виконують переважно на ранніх стадіях захворювання, а також при місцево-поширеній пухлині після по­передньої ефективної променевої або хіміотерапії. Паліативна (та, що не виліковує, а лише полегшує стан хворого) операція спрямована на скорочення маси пухлини, підвищення ефектив­ності терапевтичних дій. Такі операції істотно полегшують стан хворих (наприклад, при кишковій непрохідності, кровотечі тощо). Варіантом хірургічного лікування може стати кріогенна деструкція пухлини, що виконується як радикальна або паліа­тивна дія.


Читайте також:

  1. Адресна соціальна допомога
  2. Алгоритм бесіди провізора з хворим при виборі безрецептурного лікарстького препарату для симптоматичного лікування закрепу
  3. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  4. Види кровотеч і перша допомога
  5. Види ушкодження опорно-рухової системи і перша допомога при них
  6. Вихідна допомога
  7. Державна допомога сім'ям з дітьми
  8. Державна соціальна допомога
  9. ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ
  10. ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ
  11. ДОГЛЯД ЗА ХВОРИМИ В ХІРУРГІЧНОМУ ВІДДІЛЕННІ. ПІДГОТОВКА ХВОРИХ ДО ОПЕРАЦІЇ
  12. Догляд за хворими з опіками та відмороженнями




Переглядів: 3531

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Нейропатичний біль | Променева терапія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.