1. Гіперглікемія - підвищення цукру в крові понад 6,6 ммоль/л, пов'язано зі зниженням утилізації глюкози периферичними тканинами, активацією глікогенолізу в печінці гліконеогенезу.
2. Глюкозурія-поява глюкози в сечі.
3. Поліурія- -глюкоза в первинної сечі підвищує осмотичний тиск сечі, і вода виділяється назовні разом із глюкозою. Діурез 3-10 л.
4. Спрага (полідипсія)- наслідок гіперглікемії, дегідрації.
5. Схуднення - спричинена втратою глюкози, розпадом білків і жирів у процесі глюконеогенезу.
Ускладнення:
Кетоацидоз - у результаті нагромадження кетонових тіл (метаболіта жирів).
У нормі інсулін гальмує находження жирних кислот у мітохондрії гепатоіцитів. коли зростають кетокислоти у кількості, шо обмежує синтез кетонових тіл. При зменшені інсуліну печінка змушена продукувати кетонові тіла в великій кількості, що викликає ацидоз. Ацидоз може закінчитися комою.
Майже 50% хворих на діабет помирають від інфаркту міокарда. Мікроангіопатії проявляються ушкодженням судин нирок (нефросклероз) і сітківки очей (сліпота). Уражуються судини ніг – гангрена стоп.
Зниження імунітету -піодермії, сепсис та приєднання різних інфекцій.
Лекція . Тема: «Інфекційні хвороби»
СНІД.
Черевний тиф
Сальмонельоз
Дизентерія
Холера
Більшість смертних випадків серед дітей - це інфекційні хвороби органів дихання і кишечника, викликані вірусами і бактеріями.Інфекційними називають хвороби, що викликаються інфекційними агентами - вірусами, бактеріями, грибами і т.п. Незважаючи на поліпшення умов життя в економічно розвинених країнах, широко поширену вакцинацію та наявність ефективних антибіотиків інфекційні хвороби займають ще значне місце в структурі захворюваності і смертності людини і поступаються перші місця лише хворобам серцево-судинної системи і злоякісних онкологічних захворювань. У жарких країнах, що розвиваються, через погані санітарні умови життя і недоїдання інфекційні хвороби вбивають більше 10 мільйонів людей щороку.