Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні симптоми застуди і роль провізора у визначенні тактики лікування

Застуда (простуда) – симптоматичний комплекс, який характеризується закладеністю носа, ринітом, кашлем, болем в горлі і грудній клітці, лихоманкою, кон’юнктивітом, що виникає в більшості випадків внаслідок інфікування вірусами, тропними до респіраторного тракту. Причиною простуди є респіраторні вірусні інфекції, які можуть бути викликані близько 200 видами вірусів (віруси грипу різних антигенних типів, парагрипу, аденовіруси, риновіруси, коронавіруси, ентеровіруси, герпес-віруси, віруси Коксакі і т. д.). Терміном «простудні захворювання» позначають групу гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Найчастіше, за статистичними даними різних держав Європи, саме ГРВІ (простуда) займає лідируючі позиції серед найпоширеніших інфекційних захворювань, як у дорослих, так і у дітей, та є найчастішою причиною звертання за лікарською допомогою до аптеки і придбання ОТС-препаратів.

Характерною особливістю всіх простудних інфекцій є проникнення збудників повітряно-крапельним шляхом в організм хворого через слизову оболонку (СО) респіраторного тракту. Видова приналежність збудника визначає особливості перебігу захворювання, основні його симптоми, а також локалізацію патологічного процесу. Так, при інфікуванні риновірусною інфекцією переважає клініка запальних змін з боку СО носа, аденовірусною інфекцією – носа і глотки. Парагрип характеризується переважним ураженням гортані, грип – трахеї, а респіраторно-синтиціальна вірусна інфекція – бронхів. Окрім ураження респіраторного тракту, деякі збудники можуть уражати й інші органи. Так, при аденовірусній інфекції можливе виникнення кон’юнктивіту, а при ентеровірусних захворюваннях часто зустрічаються шкірні висипання, м’язовий біль, діарея.

Сприяють розвитку простуди наступні фактори: наявність хронічних захворювань дихальних шляхів – хронічний тонзиліт, аденоїди, викривлення носової перетинки, хронічний бронхіт); переохолодження; частий або тривалий контакт з хворими; незагартованість організму; нераціональне харчування (недостатнє поступлення в організм білків, вітамінів, мікроелементів); надмірні фізичні і розумові навантаження; шкідливі звички, особливо тютюнопаління.

Як правило, зазвичай простуда починається з загального недомагання, чхання, болю в горлі, закладеності носа або насморку, які є добре вираженими на 2-3 день захворювання. Часто ГРВІ супроводжується лихоманкою, відчуттям ломоти у всьому тілі, м’язах, суглобах, головним болем, ознобом. Іноді приєднується кашель, охриплість чи зміна тембру голосу, закладеність вух. У дітей внаслідок порушення носового дихання та надсадного сухого кашлю може порушуватися сон. Тривалість ГРВІ становить 3-7 днів. У ослаблених осіб можливий розвиток ускладнень – отиту, бронхіту, пневмонії, ангіни, синуситів.

Клінічні варіанти простуди:( у залежності від переважного ураження одного з відділів верхніх дихальних шляхів):

- риніт – запальні зміни СО носа, що супроводжуються відчуттям закладеності носа та/або слизистими чи слизисто-гнійними виділеннями з носа;

- фарингіт – запальні зміни СО глотки, що супроводжуються відчуттям першіння в горлі, болем при ковтанні;

- ларингіт – запальні зміни СО гортані, що супроводжуються охриплістю голосу, сухим надсадним нестерпним кашлем, першінням в горлі);

- трахеїт – запальні зміни СО трахеї, що супроводжуються сухим кашлем, іноді пекучим болем в грудях;

- бронхіт – запальні зміни СО бронхів, що супроводжуються кашлем, спочатку сухим, який трансформується у вологий, задишкою.

В більшості випадків клінічні варіанти можуть поєднуватися.

Терапія спрямовується на симптоматичне лікування лихоманки, болю в горлі, риніту, кашлю в більшості випадків за допомогою ОТС-препаратів. Але, оскільки ряд серйозних захворювань, які потребують спеціалізованою медичної допомоги, особливо на ранніх стадіях можуть мати клініку ГРВІ, фармацевту треба вияснити при відпуску ОТС-препаратів, чи нема у па­цієнтів загрозливих симптомів.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. II. Основні засоби
  3. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  4. VII. ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У ХХ ст.
  5. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  6. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування лихоманки.
  7. Активні інгредієнти, що входять до складу препаратів для симптоматичного лікування сухого кашлю.
  8. Алгоритм бесіди провізора з хворим при виборі безрецептурного лікарстького препарату для симптоматичного лікування закрепу
  9. Алгоритм вибору групи ЛП для самолікування діареї
  10. Алгоритм дій провізора при астенії та стресі
  11. Алгоритм дій провізора при безсонні
  12. Алгоритм здійснення фармацевтичної опіки відвідувача аптеки з симптомами застуди




Переглядів: 502

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Еталони відповідей | Загрозливі симптоми при простуді

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.