Ілюстрації (креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми, фотографії) необхідно розміщувати в курсовій роботі безпосередньо після тексту (посилань), де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають бути посилання в роботі. Рисунок, схема або креслення, розміри якого більше формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або у додатках.
Ілюстрації позначають словом “Рис.”, але не „Мал.”, вони повинні мати назву, яку розміщують безпосередньо під ілюстрацією (по центру). В кінці назви рисунку крапки не ставлять. За необхідністю після назви ставлять „:” і розміщують пояснювальні дані (підрисунковий текст). Наприклад:
Рис. 1.4. Залежність витрат і прибутку підприємства від обсягу виробництва:
1 – збитки;
2 – прибуток.
Назву рисунку наводять звичайним шрифтом. Нумерують ілюстрації арабськими цифрами послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках. Номер ілюстрації складається з номеру розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка, наприклад, Рис. 2.1 (перший рисунок другого розділу). Якщо в роботі подано тільки одну ілюстрацію, то її нумерують за загальними правилами.
Діаграми та графіки бажано оформляти в пакеті програм Microsoft Excell або в статистичних пакетах програм. Для роздрукування діаграм на монохромних принтерах краще використовувати різні градації сірого (градієнтну заливку) або різні узори чорного кольору. Дозволяється використовувати кольорові діаграми.
Приклад подання ілюстрації:
Рис. 2.3. Розподіл підприємств за середньорічною вартістю основних виробничих і оборотних фондів
Якщо в роботі наведено декілька однотипних діаграм, у яких використовуються спільні категорії, останні повинні бути подані на всіх діаграмах однією штриховкою (типом градієнтної заливки, кольором).