Право на визнання людини творцем (право авторства)
Означає, що тільки дійсний автор вправі називати себе автором твору, інші особи, використовуючи даний твір, повинні посилатися на ім'я автора.
Зазначення імені автора при використанні твору обов'язкове в усіх випадках, крім випадків, коли твір образотворчого мистецтва чи фотографічний твір використовується у промисловості (у цих випадках ім'я автора не зазначається із суто технічних причин).
Право на авторське ім’я
Означає, що автор може випустити твір за власним іменем, псевдонімом чи анонімно. Це право автора на вибір способу зазначення імені. Але якщо автор у своєму творі порушив чиїсь права, на вимогу слідчих органів, особи, яким відоме справжнє ім'я автора зобов'язані розкрити його псевдонім чи анонім.
Право на недоторканість твору
Означає можливість протидіяти будь-якому перекручуванню, спотворенню чи іншій зміні твору або будь-якому іншому посяганню на твір, що може зашкодити честі і репутації автора.
ТОБТО:
- забороняється без дозволу автора та його правонаступників вносити будь-які зміни як до самого твору, так і до його назви та позначення імені автора;
- не допускається без дозволу автора супроводжувати твір, що видається ілюстраціями, передмовами, післямовами, коментарями, поясненнями, доповнювати або скорочувати твір;
- переклад твору іншою мовою з метою випуску у світ допускається лише за згодою автора або його правонаступників – на підставі договору.
За чинними в Україні типовими видавничими договорами малюнок і навіть колір обкладинки дозволяється виконувати лише за згодою автора.
Контроль за дотриманням вимог недоторканості твору здійснює Державне агентство України з авторських і суміжних прав (ДААСП України).