Суспільні відносини, що складаються у процесі створення і використання промислового зразка, регулюються Законом України від 15 грудня 1993 року «Про охорону прав на промислові зразки».
не суперечить суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі
Промисловий зразок відповідає умовам патентоспроможності, якщо він є :
НОВИМ –промисловий зразок визнається таким, коли сукупність його суттєвих ознак не слала загальновідомою у світі до дати подання заявки до Держслужби України або ,якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету. Проте на новизну промислового зразка не впливає розкриття інформації про нього автором або особою, яка одержала від автора прямо чи опосередковано таку інформацію, протягом шести місяців до дати подання заявки до Держслужби України.
ПРОМИСЛОВО ПРИДАТНИМ – промисловий зразок визнається таким, якщо його можна використати в промисловості або в будь-якій сфері доцільної суспільно-корисної діяльності. При цьому мається на увазі і придатність промислового зразка до багаторазового відтворення.
Відповідно до Закону про промислові зразки не можуть одержати правову охорону як промисловий зразок:
об’єкти архітектури, крім малих архітектурних форм (кіосків, палаток, телефонних будок), промислові, гідротехнічні та інші стаціонарні споруди;
друкована продукція як така (зміст текстової частини друкованої продукції не патентується);
Об’єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких або подібних їм речовин (такі об’єкти призначені для використання в фонтанах, атракціонах та інших об’єктах садово-паркових і видовищно-масових споруд);
Вироби, що суперечать суспільним інтересам, принципам гуманності і моралі як за своїм основним призначенням (наприклад, знаряддя катування), так і за своїм зовнішнім оформленням (наприклад, малюнки або написи порнографічного або образливого характеру).