Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕМА 16. Загальні положення спадкового права

Зміст теми:

Поняття та значення спадкового права. Принципи спадкового права. Поняття спадкування та його значення. Історичний розвиток спадкового права та законодавства про спадкування.

Спадкове правонаступництво: поняття та види. Поняття та склад спадщини. Спадкоємці та спадкодавці. Підстави спадкування (за законом, за заповітом). Особливості спадкування прав інтелектуальної власності. Особливості спадкування цінних паперів та грошових вкладів. Особливості спадкування часток у господарських товариствах, приватних підприємств, майна підприємця. Особливості спадкування земельних ділянок, квартир та будинків, які перебувають у процесі приватизації. Особливості спадкування обов'язків померлого спадкодавця. Особливості спадкування майна, що знаходиться за кордоном або іноземцями.

Поняття та значення відкриття спадщини. Час і місце відкриття спадщини. Поняття і значення інституту прийняття спадщини у спадковому праві. Способи, порядок і строки прийняття спадщини. Поділ спадщини між спадкоємцями. Переважне право окремих спадкоємців на виділення спадкового майна в натурі. Перерозподіл спадщини. Підстави та порядок вжиття заходів до охорони спадкового майна. Компетенція посадових осіб щодо вжиття заходів до охорони спадщини. Пред'явлення претензій кредиторами спадкодавця. Порядок оформлення спадкових прав. Свідоцтво про право на спадщину. Підстави та наслідки визнання спадкового майна відумерлим. Відмова від спадщини.

Роль та значення теми для діяльності юриста: Під час вивчення теми «Загальні положення спадкового права» розкривається зміст спадкового права; надається характеристика предмету, методів та принципів спадкового права; вивчається законодавство, що регулює спадкові правовідносини. Висвітлюється поняття та зміст спадкового процесу.

В рамках вивчення цієї теми висвітлюється поняття та елементи спадкових правовідносин; підстави виникнення, зміни та припинення спадкових правовідносин. Окрема увага приділяється правовому статусу спадкоємця, здійснення ним права на спадкування за заповітом та за законом; правовому статусу спадкодавця та його праву залишити заповіт, посвідчити договір довічного утримання, укласти спадковий договір. Крім того, в рамках цієї теми досліджується спадщина як сукупність прав і обов’язків спадкодавця; особливості спадкування окремих видів майна.

Вивчення зазначених питань допомагає юристу визначити загальні засади правового регулювання спадкових правовідносин, суть доктрини спадкового права.

Ключові поняття:«спадкування», «спадкодавець», «спадкоємець», «спадкове майно», «відкриття спадщини», «черги спадкоємців», «відмова від спадщини», «заповіт», «спадкова трансмісія», «спадкування за правом представлення», «легат», «спадковий договір».


Читайте також:

  1. D (правая) S (левая)
  2. I. Загальні збори АТ
  3. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. I. Загальні положення
  5. I. ТЕОРИЯ И ИСТОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  6. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  7. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  8. II. ТЕОРИЯ ГОСУДАРСТВА И ПРАВА
  9. III. Вправи з початкового положення стоячи.
  10. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  11. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  12. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)




Переглядів: 613

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 15. Право інтелектуальної власності | Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.