Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Термографічні (термічні) принтери

Серед термографічних принтерів можна виділити за принципами дії два основні типи. Одна з термографічних технологій, яка просто називається термічною, використовує властивість спеціальних сортів паперу (термопапір (прикладом термопаперу може служити папір для факсів)) змінювати свій колір під час нагрівання. Термопринтери даного типу — це монохромні принтери, що використовуються для друку етикеток, ярликів, чеків, штрих-кодів для складів або магазинів, білетів для транспортних компаній та ін. Перевагою цих принтерів є малі розміри, мобільність — можливість працювати від автономних джерел живлення, висока швидкість (10-20 см за секунду) і низька вартість друку, а серед недоліків — низька якість друку. Тому принтери даного типу використовуються для друку текстової інформації та елементарної графіки.

Інший вид термографічних принтерів — це так звані термосублімаційні (Термо — від грецького thermos — теплий, сублімація — від латинського sublimare — перехід речовини з твердого стану в газоподібний, минаючи рідкий стан) принтери. Вони використовують технологію перенесення фарби зі спеціальних носіїв на папір шляхом швидкого нагрівання. Під час нагрівання спеціальна фарба випаровується з поверхні фарбуючої стрічки без переходу в рідкий стан і конденсується на папері. Нагрівання здійснюється за допомогою мікронагравачів друкуючої головки.

Випускають монохромні та кольорові сублімаційні принтери. Кольорові більш розповсюджені, у них використовуються фарбуючі стрічки чотирьох базових кольорів CMYK. Однак зображення формується зовсім за іншим принципом, ніж у лазерних або струминних принтерах. Завдяки тому, що колір у певній точці зображення формується не за рахунок нанесення окремих крапель фарби різних кольорів, а шляхом змішування парів фарби з різних стрічок, відтінки кольорів отримуються реалістичними, а все зображення — чіткіше і точніше передає оригінал. Сублімаційні принтери відносяться до класу так званих повнокольорових (continuous tone (Continuous tone (англ.) — безперервний тон)) і можуть відтворювати більше 16,5 мільйонів кольорів, однак друкують вони з малою швидкістю і порівняно дорогі. Найбільш масово використовується сублімаційна технологія в фото та відеопринтерах, у додруковій підготовці фотографій для отримання пробних кольорових відбитків, тобто там, де потрібен високоякісний друк, а висока ціна не є вирішальним фактором.

На заключения відзначимо, що перспективними є термічні принтери, окремі екземпляри яких розроблені декількома фірмами. Призначені вони, в основному, для виготовлення тривимірних моделей різних технічних пристроїв. Технології створення моделей у чомусь схожі зі струминним друком. Тільки замість чорнила із сопел «друкуючої» головки виводиться спеціальний матеріал, що має властивість застигати через порівняно короткий проміжок часу або містить клей. За допомогою програмного забезпечення майбутня модель умовно «розрізається» на шари, а формування кожного шару відбувається переміщенням сопла і нанесенням відповідної кількості речовини в двох горизонтальних напрямках. Потім головка зміщується вертикально на один крок і відбувається формування наступного шару моделі.


 


Читайте також:

  1. Лазерні принтери
  2. Лазерні принтери
  3. Лазерні принтери
  4. Лазерні принтери.
  5. Матричні принтери
  6. Матричні принтери
  7. Принтери
  8. Принтери
  9. Принтери.
  10. Струменеві принтери
  11. Струминні принтери




Переглядів: 2987

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бульбашкова (термічна) технологія | Тема 4.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.