Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Лазерні принтери

Струминні принтери

Матричні принтери

Принтери

Використання принтерів є найпоширенішим способом виводу двовимірної інформації на папір, та й не тільки на неї6).

Варто помітити, що багато принтерів самі по собі можуть мати досить складні убудовані Процесори Растрових Зображень (англ. RIP - RasterImageProcessor), службовці для формування растрових зображень. Найчастіше такий процесор може растеризувати зображення, описане програмою мовою PostScript[11] або PCL7),які були спеціально створені для цих цілей. Проте останнім часом можливість апаратної растеризації мало використовується, і більшість зображень приходить у принтер у вигляді готових растрів, тому що програмна растеризація - це більше гнучкий підхід8).

Самою низькоякісною технологією печатки володіють матричні принтери. Друкуюча головка, що переміщається в одному вимірі по ширині сторінки, складається з декількох голок (звичайно 9 або 24). Фарба нанесена на стрічку, що перебуває між папером і головкою. При ударі голки по папері на ній залишається слід від фарби зі стрічки, у такий спосіб і виходить зображення. Уживали спроби створення кольорових матричних принтерів, але якість була неприйнятним.

 

Вивід нетекстової інформації прийнятної якості утруднений.

Розв'язна здатність - від 60?72 до 360?360 dpi.

Основне достоїнство - дешевина печатки, основні недоліки - низька якість і високий рівень шуму. Зараз практично витиснуті струминними й лазерними принтерами, за винятком застосування в касових апаратах.

Розташовуються в середньому ціновому діапазоні і є найпоширенішим рішенням для кольорової печатки (тому що кольорові лазерні принтери поки ще досить дороги). Принцип дії наступний:

Друкуюча головка, що переміщається по ширині паперу, складається з безлічі мікрокамер з мікросоплами, при пропущенні електричного імпульсу через мікрокамеру в ній утвориться міхур, що виштовхує із сопла краплю фарби на папір. У кольорових принтерах (а це практично все струминні моделі на даний момент) застосовується колірна модель CMYK (див. розділ 1.2). При цьому кожному із цих базисних квітів відповідає свій резервуар з фарбою. Чорний колір уводиться для економії кольорових фарб. У дорогих моделях застосовується й більша кількість фарб для поліпшення передачі кольору.

Розв'язна здатність - від 600-300 до 5760-1440 dpi.

Основне достоїнство - порівняльна дешевина пристрою, основний недолік - дорожнеча видаткових матеріалів.

 

Лазерні принтери є найефективнішими з погляду вартості печатки сторінки. У цей час переважають у чорно-білій пресі.

Принцип дії наступний:

Спочатку на всю поверхню барабана з фотопровідним покриттям наноситься позитивний заряд, звичайно за допомогою коронуючогого електрода. Потім деякі ділянки барабана висвітлюються лазерним променем, що приводить до зняття заряду в цих місцях. Потім поверхня барабана проходить через порошкоподібний тонер, позитивно заряджені часточки якого відштовхуються від заряджених ділянок барабана й прилипають до незарядженого. Після цього тонер з барабана переноситься на папір, що для цього попередньо заряджається негативно за допомогою іншого коронуючого електрода. Папір потім піддається нагріванню, при якому часточки тонера міцно приплавляють до неї.

Розв'язна здатність - від 300 до 1200 dpi.

Основні достоїнства - висока чіткість і швидкість печатки, основний недолік - порівняльна дорожнеча самих пристроїв (особливо кольорових).

 

  • Комп’ютерний вірус
Комп'ютернийвірус - це невелика програма, що написана програмістомвисокоїкваліфікації, здатна до саморозмноження й виконаннярізнихдеструктивнихдій. На сьогоднішній день відомопонад 50 тис.Комп'ютернихвірусів. Існуєбагаторізнихверсійстосовнодатинародженняпершогокомп'ютерноговірусу. Однакбільшістьфахівцівсходяться на думці, щокомп'ютернівіруси, як такі, впершез'явилися у 1986 році, хочаісторичновиникненнявірусівтіснопов'язане з ідеєюствореннясамовідтворюючихпрограм. Одним із "піонерів" серед комп'ютерних вірусів вважається вірус "Brain", створений пакистанським програмістом на прізвище Алві. Тільки у США цей вірус вразив понад 18 тис. комп'ютерів. На початку епохи комп'ютерних вірусів розробка вірусоподібних програм носила чисто дослідницький характер, поступово перетворюючись на відверто вороже протистояння користувачів та безвідповідальних, і навіть кримінальних "елементів". В рядікраїнкарнезаконодавствопередбачаєвідповідальність закомп'ютернізлочини, в тому числі за створення та розповсюдженнявірусів. Вірусидіютьтількипрограмним шляхом. Вони, як правило, приєднуютьсядофайлу абопроникаютьвсередину файлу. У цьомувипадкукажуть, що файл заражений вірусом. Віруспотрапляє в комп'ютертільки разом іззараженимфайлом. Для активізаціївірусупотрібнозавантажити заражений файл, і тількипісляцьоговіруспочинаєдіятисамостійно. Деякі віруси під час запуску зараженого файлу стають резидентними (постійно знаходяться в оперативній пам'яті комп'ютера) і можуть заражати інші файли та програми, що завантажуються. Інші різновиди вірусів відразу після активізації можуть спричиняти серйозні пошкодження, наприклад, форматувати жорсткий диск. Діявірусівможепроявлятися по різному: відрізнихвізуальнихефектів, щозаважаютьпрацювати, до повноївтратиінформації. Більшістьвірусівзаражуютьвиконавчіпрограми, тобтофайли з розширенням .EXE та .COM,хочаостаннім часом все більшоїпопулярностінабуваютьвіруси, щорозповсюджуються через систему електронноїпошти. Слідзауважити,щокомп'ютернівірусиздатнізаражатилишесамікомп'ютери. Тому абсолютно абсурдними є різнітвердження про впливкомп'ютернихвірусів на користувачівкомп'ютерів.       Основнимиджереламивірусів є:
  • дискета, на якійзнаходятьсязараженівірусомфайли;
  • комп'ютерна мережа, в тому числі система електронноїпошти
  • та Internet;
  • жорсткий диск, на якийпотрапиввірус в результатіроботи з
  • зараженимипрограмами;
  • вірус, щозалишився в оперативнійпам'ятіпісляпопереднього
  • користувача.
  Література 1. Артамонов И.Д. Иллюзии зрения. – М., 1964. – 104 с. 2. Глушаков С.В., Кнабе Г.А. Компьютерная графика: 3. Учебный курс / Шеф-ред. С. В. Глушаков; Худож.-оформ. А.С. Юхтман. – Харьков: Фолио; М.: ООО «Издательство АСТ», 2001. – 500с.   3.Горобець С.М. Основикомп’ютерноїграфіки: Навч. пос. для студ. вищихнавч. закл. / За ред. М.В. Левківського. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 232 с. 4.Інженерна та комп’ютернаграфіка: Підручник / В.Є. Михайленко, 5.В.М. Найдиш та ін. За ред. В.Є. Михайленка. – 2 вид., перероб. – К.: Вища школа, 2001. – 350 с. 6.Порев В.Н. Компьютерная графика. – СПб.: БХВ-Петербург, 2002. – 432 с.: ил. 7.Комп’ютерний журнал «Компьютеры+программы» 8.Комп’ютерний журнал «Мой компьютер»   9..Інформатика. Комп’ютернатехніка. Комп’ютернітехнології: Підручник . - К.: Каравела, 2004. – 464с. 10.. Пестриков В.М. Энциклопедия радиолюбителя. Работаем с компьютером / Под.ред. С.М. Янковского – СПб: Наука и техника, 2004. – 272 с.: ил. 11.Пестриков В.М. Радиоэлектроника в конструкциях и увлечениях / 12Под. ред. С.М. Янковского – СПб: Наука и техника, 2004. – 240 с.: ил. 13..Прокудін Г.С., Вольська С.Ю. Інженерна та комп’ютернаграфіка. Методичнівказівки до виконанняпрактичних занять та самостійноїроботи студентів: - К.: Вид-воЄвроп. Ун-ту, 2003. – 54 с. – Бібліогр.: с.53

 

.

 

 

 

 

ПрикарпатськийнаціональнийуніверситетіменіВасиляСтефаника

Інститутмистецтв

Кафедрадекоративно-прикладногомистецтваіетнодизайну

 

Уляна Линда

 

Основикомп’ютерноїграфіки

лекції

5 курс

 

 

Івано-Франківськ


Читайте також:

  1. Лазерні принтери
  2. Матричні принтери
  3. Принтери
  4. Принтери
  5. Принтери.
  6. Струменеві принтери




Переглядів: 809

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Освітлення доріг і дорожніх споруд. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.