Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Принтери

Принтер — це пристрій виведення результату роботи на паперовий носій. Він використовується в більшості сфер застосування комп'ютерів (робота з текстом, ведення ділової документації, бухгалтерія, видавнича справа).

На рис.2 представлена класифікація принтерів, широко використовуваних в діловодстві.


Рис.2. Класифікація принтерів

У принтерах контактної дії нанесення зображення на папір проводиться за допомогою ударів через фарбуючу стрічку.

У принтерах безконтактної дії зображення наноситься на папір або спеціальну плівку без контакту з ними.

Основні характеристики принтерів:

& якість друку;

& об'єм внутрішньої пам'яті;

& швидкість друку;

& формат;

& кольоровість друку;

& можливість автоматичної подачі паперу;

& надійність.

Якість друку характеризується кількістю точок, які принтер може «поставити» на одиницю довжини, - dpi (dot per inch (англ.) — точок на дюйм (25,4 мм). Якість буває:

& низька: до 200 dpi;

& середня: від 200 до 600 dpi (близько 12 точок на мм);

& висока: більше 600 dpi.

Якість друку в основному залежить від способу перенесення зображення на папір, тобто від типу принтера.

Швидкість друку принтерів залежить як від способу і якості друку, так і від конкретної моделі принтера, і може бути від декількох хв. на сторінку до десятків сторінок за хв.

Формат — максимальний розмір листа, на який здійснюється друк. Принтери зазвичай бувають двох форматів:

& А4 — стандартний лист паперу (210 х 297 мм)

& A3 — розворот з двох стандартних листів (297 х 420 мм).

Об'єм внутрішньої пам'яті. Принтери мають внутрішню пам'ять. Це викликано необхідністю узгодження достатньо великої швидкості передачі даних та відносно невисокої швидкості друку. Перед друком документ повністю або частково завантажується у внутрішню пам'ять принтера і звільняє тим самим центральний процесор комп'ютера для подальшої роботи. Це дає можливість організувати паралельну роботу на комп'ютері і вивід даних.

Кольоровість друку — всі види принтерів в тій чи іншій мірі можуть відтворювати колір. Якість кольорового друку варіюється від чорно-білого до фотографічного відтворення кольорового зображення.

Можливість автоматичної подачі листів паперу при друці робить роботу принтера максимально автономною. Якщо такої можливості немає, то хтось повинен стояти біля принтера і вставляти листи паперу в міру їх витрачання.

Надійність характеризує можливість безвідмовної роботи протягом тривалого часу. Надійність принтера залежить від зносу механічних частин (наприклад, рухомих частин друкуючих головок, механізмів подачі паперу), від використання різних типів паперу при друці, від якості електроніки.

Матричні принтери

При друці на матричному принтері зображення на папері формується з точок, отриманих ударом голки (металевого стрижня) по фарбуючій стрічці. Голки (9 або 24) закріплені в друкуючій головці, рядка, що переміщається вздовж стрічки. Такий принцип друку називається контактним.

Виведення тексту здійснюється спеціальною інтегральною мікросхемою, яка називається генератором символів. Ця мікросхема отримує коди символів, які потрібно вивести, і формує блоки шляхом висунення відповідних голок. Такі блоки називаються точковими матрицями (звідси і назва принтерів).

Лідер по виробництву матричних принтерів — японська компанія Epson.

Струменеві принтери

На струменевих принтерах друк проводиться мікрокраплями чорнил, що викидаються з друкуючої головки через маленькі отвори (сопла). Головка принтера може мати від 12 до 64 сопел. Резервуар для чорнила (картрідж) кріпиться на головці принтера. Принцип переміщення головки і паперу такий же, як і у матричних принтерів. Головки бувають двох типів:

& п'єзоелектричні, коли крапелька чорнила виштовхується з сопла при прогинанні п’єзопластини під впливом імпульсу електричного струму;

& бульбашкові, коли мікрокрапельки чорнила виштовхуються з сопла бульбашкою, що виникла при миттєвому скипанні чорнил, розігрітих термоелементом.

При друці символів і графіки використовується той же точковий (матричний) принцип формування зображення.

Лазерні принтери

Принцип створення зображення на лазерному принтері приблизно такий же, як в копіювальних апаратах. За допомогою лазерного променя, що переміщується по поверхні барабана оптико-механічною системою, проводиться зміна заряду в місцях зображення. До відмічених таким чином місць прилипає порошок (тонер). Потім проводиться перенесення тонера з барабана на папір і подальше «припікання» до неї порошку під впливом температури.

Зараз майже кожна організація оснащена дорогими лазерними принтерами. Але дбайливий господар ніколи не відмовиться від послуг дешевих матричних принтерів, на яких можна робити чорнові роздрукування документів. Існують також області застосування, де без матричного принтера не обійтися. На відміну від друкуючих пристроїв безударної дії, голки матричних принтерів грунтовно «вбивають» інформацію в носій. Ця особливість використовується для друку відразу декількох копій документа через копіювальний папір, наприклад при оформленні авіаквитків.

2. Засоби копіювання документів

Класифікація засобів копіювання документів приведена на рис.3.

 

Найбільш поширеним способом копіювання в даний час є електрографічне (електрофотографічне, ксерографічне) копіювання. Більше 70 % світового парку копіювального устаткування складають електрографічні копіювальні апарати, ксерокси, за допомогою яких виготовляється понад 50 % всіх копій, що отримуються в світі. Копії документів, отриманих за допомогою подібного устаткування, називаються в повсякденному житті ксерокопіями.

До переваг електрографічного копіювання можна віднести наступні якості:

& висока оперативність, продуктивність і якість копіювання;

& можливість масштабування документа при копіюванні;

& можливість отримання копій з різних оригіналів;

& порівняно невисока вартість апаратів і витратних матеріалів;

& простота обслуговування.

Електрографічне копіювання включає послідовність процедур, подібних тим, що використовуються в лазерних принтерах (рис.4).

 

 

Рис.4. Послідовність процедур при електрографічному копіюванні

1. Світлоекспозиція: проектування документа на поверхню зарядженого фотонапівпровідникового покриття барабана або пластини, що викликає «стікання» заряду з освітлених ділянок напівпровідникового покриття і формування невидимого електростатичного зображення документа;

2. Проявлення: перетворення прихованого електростатичного зображення на видиме в процесі налипання фарбуючого порошку (тонера) на заряджені ділянки;

3. Друк: перенесення фарбуючого порошку з барабана або пластини на папір або іншу основу;

4. Закріплення: розчинення фарбуючого порошку на копії в парах ацетону.

Найдавніший спосіб копіювання — фотографічне копіювання. Він забезпечує найвищу якість, але вимагає дорогих витратних матеріалів і тривалого процесу отримання копії (експозиція, прояв, промивка, сушка). Важливий, вельми поширений різновид фотографічного копіювання — мікрофотокопіювання, засноване на мікрофільмуванні документів.

Самий оперативний спосіб копіювання (десятки метрів в хвилину) — термокопіювання. Він дозволяє отримувати копію на спеціальному, достатньо дорогому, термореактивному папері або на звичайному папері, але через термокопіювальний папір. Недоліки термокопіювання — невисока якість, недовгий термін зберігання копій (потемніння з часом), дорожнеча термобумаги.

До інших способів копіювання можна віднести електрографічне копіювання, засноване на оптичному прочитуванні документів і електроіскрової реєстрації інформації на спеціальний носій копії. Такі копії використовують як основу для подальшого тиражування документів засобами трафаретного друку.

Для копіювання великоформатної креслярсько-технічної документації використовується синькографія. Оригінал виконується на кальці. Процес полягає в експонуванні оригіналу контактним способом на світлочутливий папір і вибілюванні її яскравим світлом в місцях, де немає зображення.

1.3. Засоби розмноження документів

Оперативна поліграфія забезпечує швидке отримання значних об'ємів якісної поліграфічної продукції в умовах звичайної установи, офісу. Оперативну поліграфію можна віднести до найбільш істотних досягнень другої половини XX століття. Людям, що працюють з документами, корисно познайомитися з процесами, що використовуються при копіюванні документації.

На рис.5 приведена класифікація засобів оперативної поліграфії.

Рис.5. Класифікація засобів розмноження

Гектографічний друк

При невеликому тиражуванні (25-250 екземплярів) використовується гектографічний (спиртний) друк. На друкарську форму за допомогою спеціального копіювального паперу переноситься дзеркальне зображення документа з великим запасом фарби. За допомогою спеціальних пристроїв (гектографів) на зволожений спиртом папір при контакті з друкарською формою переноситься тонкий шар цієї фарби. З однієї друкарської форми можна отримати 100-200 відтиснень.

Гектографічний друк застосовується для дешевого швидкого тиражування матеріалів невисокої якості.


Читайте також:

  1. Лазерні принтери
  2. Лазерні принтери
  3. Матричні принтери
  4. Принтери
  5. Принтери.
  6. Струменеві принтери




Переглядів: 1322

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
DVD камери | Офсетний друк

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.