Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Терміни комп’ютерних мереж.

 

Мережа— сукупність комп'ютерів, об'єднаних засобами переда­чі даних.

Мережа «клієнт—сервер»— архітектура мережі, що грунтується на розподіленому обробленні даних, в якій для виконання потрібних операцій клієнт запитує служби сервера.

Глобальна мережа (WAN)— мережа, елементи якої розташують­ся на значній віддалі

FTP (File Transfer Protocol) - протокол передачі файлів із сімейства TCP/IP, що забезпечує можливість знайти, одержати чи відправити файли через Інтернет з одного комп'ютера на іншій. Як правило, використовується при передачі файлів великого обсягу.

GIF (Graphic Interchange Format) - формат представлення графічних зображень. Одержав найбільше поширення в Інтернет за рахунок можливості збереження зображень, що мають до 256 кольорів, підтримування прозорості, анімації і здатності збереження в одному файлі декількох зображень. GIF має гарний алгоритм стиснення, що вкрай важливо для створення компактних графічних файлів.

HTML (Hyper Text Markup Language) - мова розмітки гіпертексту, що дозволяє за допомогою керуючих міток (тегів) визначати структуру і зовнішній вигляд HTML-документа (web-сторінки) при відображенні в браузері, а також створювати посилання на інші файли.

HTTP (Hyper Text Transfer Protocol) - протокол, що забезпечує взаємодію користувача, який запитує доступ до web-документів, із сервером, що надає можливість такого доступу.

ICQ (I Seek You) - додаток Інтернет, використовуваний для прямого інтерактивного спілкування між користувачами. За допомогою ICQ можливий обмін текстовими повідомленнями, пересилання файлів, участь у колективних іграх і ін.

IP-адреса - числовий ідентифікатор, що надається кожному комп'ютеру (хосту), підключеному до Інтер-нету. IP-адреса складається з адреси мережі й адреси даного хоста в цій мережі і являє собою чотири десяткових числа (від 0 до 255), розділених крапкою. Наприклад: 217.174.97.59.

Spam (спам) - повідомлення, що приходять по електронній пошті, які не замовляють і які є небажаними. Як правило, розсилання відбувається одночасно на безліч адрес з метою реклами товарів і послуг

TCP/IP (Transmission Control Protocol / Internet Protocol) - набір протоколів для керування обміном даними між комп'ютерами, що входять в Інтернет

URL (Uniform Resource Locator) - Інтернет-адреса, надана кожній web-сторінці. Кожен URL в Інтернет унікальний.

WAP (Wireless Application Protocol) - стандарт для додатків, що використовують безпровідні мережі. Фактично являє собою протокол, що забезпечує безпечний доступ безпровідних пристроїв (КПК і стільникових телефонів) до текстової інформації, в тому числі web-сторінки, чат-сесії та електронну пошту. Web-браузер - див. Браузер. Web-сайт - див. Сайт

Web-сервер - комп'ютер зі спеціальним програмним забезпеченням, що забезпечує доступ багатьох користувачів до розташованої на ньому інформації.

Web-сторінка (HTML-документ) - логічна одиниця Інтернет (точніше, Всесвітньої павутини), однозначно визначена адресою (URL). Фізично являє собою HTML-файл. Може містити текст, зображення, аудіо-і відеофрагменти, Java-апплети та інші елементи. Web-сторінка може бути статичною або динамічно згенерованою (приклади динамічних сторінок - переліки результатів, які видають пошукові машини). У випадку використання фреймів, кожен фрейм розглядається як окрема сторінка. Сторінки завантажуються і проглядаються користувачем на своєму комп'ютері за допомогою браузера. Логічно зв'язана сукупність web-сторінок утворює сайт.

Баннер - статичне чи динамічне зображення, що розташоване на сторінках сайта з метою реклами (просування) певного продукту. Стандартний розмір банера 468 на 60 пікселей.

Браузер (Browser) - клієнтська програма для роботи у Всесвітній Павутині (WWW). Дозволяє користувачу переглядати зміст web-сторінок. Браузер звертається до web-сервера (сайту), запитує HTML-документ, інтерпретує отриману інформацію і відображає документ на екрані комп'ютера. Браузери поділяються на графічні і текстові. Останній варіант браузерів, прикладом якого є Lynx, у даний час практично цілком вийшли з уживання. Приклади браузерів: Mosaic, Netscape Navigator, Internet Explorer, Opera, Mozilla.

Всесвітня павутина (World Wide Web - WWW) - додаток Інтернет, в основі якого лежить гіпертекст. Дозволяє користувачу одержати доступ до величезного масиву документів, розташованих на web-серверах в усьому світі, і легко переміщатися між ними за допомогою гіперпосилань. Наповнення Всесвітньої павутини складають текстові матеріали й усі види об'єктів мультімедіа (зображення, аудіо- і відеофайли, анімація тощо). У даний час Всесвітня павутина є місцем, де всі суспільні інститути і приватні громадяни розміщують власні електронні представництва, багато хто з яких виконують традиційно властиві їм функції в умовах цифрового середовища.

Вузол— пристрій в мережі (ним можуть бути робоча станція, прин­тер або файловий сервер).

Дозвіл— установлення обмежень для користувачів, які мають до­ступ до деякого об'єкта системи, і режим цього доступу (повний, обме­жений, недозволений).

Гіперпосилання (Hyperlink) - слово чи зображення в електронному документі, що містять посилання на інші файли. Клацання «мишею» по гіперпосиланню дозволяє перейти до іншого файлу чи фрагменту електронного документа. Як правило, гіперпосилання виділяються кольором. При наїзді на них «мишею», замість стрілки з'являється зображення руки з вказівним пальцем.

Гіпертекст (Hypertext) - електронний текст, що містить у своїй структурі посилання на адреси інших файлів.

Електронна пошта (E-mail) - додаток Інтернет, що дозволяє обмінюватися повідомленнями в електронній формі за допомогою комп'ютерних мереж. Найпоширеніший спосіб спілкування в Інтернет. У даний час електронною поштою можна пересилати не тільки текст, але й усі інші види даних додатками до листів. Самі листи нині можуть підтримувати всі операції зі шрифтами, в т. ч. фон, таблиці й ілюстрації.

Інтернет (Internet) - глобальна комп'ютерна мережа, що поєднує комп'ютерні мережі, які взаємодіють за допомогою протоколів TCP/IP

Клієнт - комп'ютер, що споживає ресурси інших комп'ютерів мережі, насамперед, серверів. Також - програма, що виробляє запити на доступ до віддалених ресурсів і передає їх мережею на певний комп'ютер.

Кукі (Cookies) - елемент даних, якими web-сервер позначає конкретний браузер при його відвідуванні. При наступному візиті сервер уже впізнає користувача і може запропонувати йому інформацію з урахуванням заявлених раніше уподобань, чи навпаки, не показувати клієнту ті дані (наприклад, рекламний банер), які він уже бачив. Cookies не здатні читати диск комп'ютера користувача. Деякі їхні значення зберігаються тільки протягом одного сеансу роботи із сервером і видаляються після закриття браузера. Інші записуються у файл і зберігаються на жорсткому диску в спеціальних директоріях.

Модем— пристрій зв'язку між комп'ютерами за допомогою теле-фонноїлінії, який перетворює цифрові сигнали на

аналогові, й навпаки.

Поштова адреса - ідентифікатор поштової скриньки користувача. Утворюється з імені користувача і доменного імені поштового сервера, розділених символом @ (комерційна «ет»). Наприклад: pastushenko@univ.kiev.ua Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , ivanov@inbox.ua Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , info@krotus.org Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . В інтранет-мережах організацій реєстрація поштової адреси виконується системним адміністратором, на безкоштовних поштових серверах — самими користувачами.

Поштовий сервер - сервер, що забезпечує прийом-передачу і маршрутизацію персональних електронних листів користувачів. Організація поштового сервера вимагає установки на комп'ютер відповідного програмного забезпечення, наприклад, Mdaemon. Електронна пошта є основним засобом спілкування в Інтернет.

Провайдер або ISP (Internet Service Provider) - постачальник доступу до Інтернет. Провайдер є посередником між користувачами і телекомунікаційним устаткуванням, необхідним для доступу до різних ліній зв'язку (телефонні кабелі, волоконно-оптичні кабелі, супутникові канали). При укладенні договору провайдер надає доступ до різних сервисів Інтернет. Послуги провайдера, як правило, є платними

Повторювач (repeater)— пристрій, який використовується для збільшення далекості зв'язку.

Протокол— набір правил, що визначає поведінку функціональних блоків при передачі даних у мережі.

Сайт (Site) - сукупність логічно зв'язаних web-сторінок, розміщених, як правило, на одному комп'ютері.

Сервер - комп'ютер, що надає свої ресурси іншим комп'ютерам мережі, або програма, що обслуговує запити на доступ до ресурсів свого комп'ютера.

Сегмент мережі— частина мережі, відокремлена маршрутизато­ром.

Трафік (Traffic) - потік (обсяг) інформації, що пройшов через канал зв'язку чи обсяг переданої/ відісланої інформації. Вимірюється в мегабайтах. Іноді в поняття трафік вкладається число відвідувань web-сайта (чи його конкретної сторінки) за певний проміжок часу. Див. також Відвідуваність.

Тег (Tag, синонім: мітка) - команда мови розмітки гіпертексту. Більшість тегів вміщена в кутові дужки і вживається в парах, тобто є відкриваючою і закриваючою міткою, які позначають, відповідно, початок і кінець області дії. Наприклад, <TITLE>...</TITLE>, <CENTER>...</CENTER>.

Фільтрація в мережі— процес відкидання пакета даних без пе-реадресації його в інший сегмент мережі відповідно до ІР-адреси, типу протоколу або інших умов із метою зменшення трафіка або за­хисту інформації.

Фрейм— порція даних, що передається канальним рівнем мережної взаємодії.

Хост-комп'ютер— комп'ютер, що має самостійне підключення до Internet і власну адресу.

Шлюз— Internet-вузол, підключений одночасно до двох і більше мереж різної архітектури, який перетворює дані на відповідний фор­мат при переході з однієї мережі в іншу.

 



Читайте також:

  1. Англійські терміни
  2. Аудиторські ризики, пов’язані з використанням комп’ютерних інформаційних систем
  3. Безкласова адресація та створення підмереж.
  4. Безпека праці користувачів комп’ютерних технологій
  5. ВАЖЛИВІ ТЕРМІНИ І ПОНЯТТЯ
  6. Важливі терміни і поняття
  7. Видання. Поліграфічне виконання. Терміни та визначення
  8. Види відповідальності і терміниподання податкової декларації
  9. Види мереж. Основні характеристики мереж.
  10. Визначення і призначення комп’ютерних мереж
  11. Вступ. Основні терміни в галузі метрології
  12. Вступ. Основні терміни і визначення в галузі стандартизації




Переглядів: 1394

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Тема 7.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.