Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 6. Рецензія та її типологізація у новітній журналістиці

Тема 5. Коментар як аналітичний жанр журналістики

Тема 4. Стаття – провідний жанр аналітичної журналістики

І найпоширеніший жанр аналітики

Тема 3. Кореспонденція як найдавніший

Аналітико-публіцистичним матеріалом

Тема 2. Методика роботи журналіста над

Основні етапи організаційно-творчої роботи журналіста над аналітичними жанрами. Визначення теми. Накопичення інформації. Розробка авторської концепції. Оцінка і систематизація фактологічного матеріалу. Підготовка тексту. Осмислення і вироблення композиційної структури аналітичного матеріалу: експозиція, постановка проблеми, аргументація, рекомендація, узагальнена оцінка. Літературне опрацювання тексту: переробка, обробка, вичитка.

Соціологічний аналіз ефективності аналітичної публікації, радіо- або телепередачі, Інтернет-видання.

Функціонування аналітики в сучасних українських ЗМІ. Проблемно-тематичні вектори аналітичної журналістики. Рубрикація, обсяг, оформлення аналітичних матеріалів

Уявлення про локальну аналітику. Індуктивний метод вивчення суспільної проблеми. Етимологія терміну “кореспонденція”. Визначення кореспонденції як одного з найпоширеніших жанрів аналітичного блоку. Види кореспонденції. Виникнення та історія жанру. Специфічні жанрові ознаки. Головні позитивні характеристики і типові недоліки кореспонденцій.

Методика роботи журналіста над кореспонденцією. Шляхи визначення теми, її розробки. Особливості композиції, стилю кореспонденції. Основні вимоги до кореспонденції. Робота журналіста щодо організації та підготовки авторської кореспонденції. Критерії ефективності журналістського виступу в жанрі кореспонденції. Соціологічний аналіз дієвості матеріалу. Тематика, проблемність, рубрикація, обсяг кореспонденцій. Знайомство з практикою сучасних ЗМІ по використанню жанрових різновидів кореспонденції.

Панорамна аналітика. Дедуктивний метод вивчення суспільної проблеми. Інтегрування фактів і подій. Визначення статті. Специфіка та історія жанру. Види статей, особливості роботи над кожним із них. Проблемна стаття як головний внутрішньожанровий тип. Основні вимоги до статті, роль фактологічного матеріалу в ній. Мовностилістичні та композиційні особливості статті. Порівняльний аналіз статті і кореспонденції як провідних аналітичних жанрів, співставлення їхніх характеристик.

Методика роботи журналіста над статтею. Критерії ефективності журналістського виступу в жанрі статті. Соціологічний аналіз дієвості матеріалу. Тематика, проблемність, рубрикація, обсяг різних видів статей. Знайомство з практикою сучасних ЗМІ по використанню статті як одного з основних жанрів аналітики.

 

Тлумачна аналітика. Етимологія терміну “коментар”. Визначення коментарю як актуального, оперативного жанру аналітичної журналістики. Специфіка та історія жанру. Основні жанрові вимоги. Тематична спрямованість. Види коментарів, особливості роботи над кожним із них. Визначення теми, оцінка і систематизація фактологічного матеріалу. Мовностилістична та композиційна характеристика жанру. Позитивні та негативні особливості коментарю.

Коментатор як рольова спеціалізація в журналістиці. Вимоги до роботи коментатора в газеті, на радіо і телебаченні. Проблемно-тематична спеціалізація, мета і сутність коментаторської роботи. Критерії ефективності журналістського виступу в жанрі коментарю. Соціологічний аналіз дієвості матеріалу. Тематика. проблемність, рубрикація, обсяг коментарю. Знайомство з практикою сучасних ЗМІ по використанню різних типів коментарів.

Оціночно-мистецька аналітика. Етимологія терміну “рецензія”. Визначення жанру як оперативного оціночно-аналітичного відгуку на актуальні події мистецького і громадського життя.. Історичний екскурс. Типологія рецензії за видами мистецтва, за формою і методом освоєння фактологічного матеріалу. Жанрові вимоги.

Визначальні риси, сутність і специфіка рецензії. Рецензія як синтетичний жанр. Позитивні і негативні характеристики рецензій. Мовностилістичні та композиційні характеристики. Методика роботи над рецензією.

Рецензент як журналістське амплуа. Проблемно-тематична спеціалізація, мета і сутність роботи рецензента різного профілю. Особливості підготовки авторської рецензії. Критерії ефективності журналістського виступу в жанрі рецензії. Соціологічний аналіз дієвості матеріалу. Тематика, проблемність, рубрикація, обсяг рецензій. Знайомство з практикою сучасних ЗМІ по використанню різних видів рецензій.

Тема 7. Огляд як панорамний аналітичний жанр журналістики

Порівняльна аналітика. Вивчення суспільної проблематики й оцінювання стану речей за методом аналогії. Закони паралелізму. Визначення огляду як специфічного жанру аналітичної групи. Виникнення та історія розвитку огляду як аналітичного жанру, його призначення і предмет.

Види оглядів, особливості кожного з них. Композиційні та мовностилістичні характеристики. Визначальні риси, сутність і специфіка огляду як жанру аналітики, його співставлення з іншими жанрами. Методика роботи над оглядом. Особливості роботи журналіста над підготовкою авторського матеріалу в жанрі огляду. Типові здобутки і прорахунки при написанні огляду.

Оглядач як журналістська спеціалізація. Специфіка роботи оглядача. Вимоги до роботи оглядача в газеті, на радіо і телебаченні. Критерії ефективності журналістського виступу в жанрі огляду. Соціологічний аналіз дієвості матеріалу. Тематика, проблемність, рубрикація, обсяг оглядів. Знайомство з практикою сучасних ЗМІ по використанню різних видів оглядів.


Читайте також:

  1. Жінка в журналістиці.
  2. ІІ. АНАЛІТИЧНІ ЖАНРИ: кореспонденція, стаття, коментар, огляд, рецензія, відкритий лист
  3. Основні вимоги до виконання та оформлювання курсової, бакалаврської робіт. Рецензія, відгук як критичне осмислення наукової праці
  4. Рецензія та рецензування робіт.
  5. Рецензія, відгук
  6. Семінар № 4. Рецензія
  7. Системи міжнародних відносин в новий та новітній часи
  8. Тема 22. Головні зміни в праві західних держав в новітній час
  9. Тема 6. Рецензія та її типологізація у новітній журналістиці
  10. Типологізація і порівняння економічних систем
  11. Типологізація насильства




Переглядів: 3469

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стаття 28. Гарантії прав і законних інтересів працівників музеїв | Харківський художній музей

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.