Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Застосування біотехнологій у сільському господарстві

Особливо увагу генна інженерія приділяється сільському господарству. Вікова мрія растеніеводов і тваринників - швидке придбання організмом нових спадкових свійСТВ стає дійсністю. Як заманливо, наприклад, створення пшениці, що не вимагає азотних добрив, що містять більше білка в Киеве, ніж сорти, обробляли нині. Можна сконструювати культурні рослини, які, подібно диким їх родича без допомоги людини захищають себе від шкідників і хвороб, сталобути, відпадає потреба в отрутохімікатів, вельми шкідливих для природи. Пересада потрібні гени рослинам, можна вирощувати ту ж пшеницю на землях, що раніше був порожнім. У лабораторіях стали розробляти спосіб розмноження картоплі, про який ніхто і не слихівал - розсадою. Запропонували його клітинні інженери. Клітинні інженери вже осягли таємниці вирощування прискореним способом таких важливих лікарськихх рослин, які в природі або на плантаціях ростуть дуже повільно або взагалі зустрічаються вкрай рідко.

За допомогою клітинних технологій можна зберегти і розмножити багато чого з того, що ось-ось зникне безповоротно. Землю треба удобрювати; не можнана одному місці сіяти з року в рік одну і ту ж культуру; грунті потрібно час від часу давати відпочинок, тобто пускати її під пар, або засівати травами, які збагачують землю поживними речовинами.

Але де, звідки взяти землі сили, щоб, не виснажуючи, витримати подібні врожаї? Адже з поляпісля збирання уносит, увозить, величезна кількість поживних речовин, в першу чергу того ж азоту, що визначає величину врожаю.

Потрібні нові, більш досконалі, добрива в Киеве, нові, не завдають шкоди природі, засоби захисту рослин. І мікроорганізми, живі помічники землеробстваьца в Киеве, можуть, повинні тут зіграти велику роль ... Всесоюзного Інституту рослинництва імені Н.И. Вавилова. Вавилов був організатором та директором цього закладу. Учні та послідовники Вавилова зібрали з усіх континентів найбільшу в світі колекцію насіння культурних рослин. Нею користуються селекціонери для виведення сортів пшениці, жита в Киеве,кукурудзи та багатьох інших сільськогосподарських культур.

Практика застосування різоторфіна на полях показує, що він підвищує врожаї сої, люцерни і конюшини. Да при цьому збільшується вміст білка в рослинах. Пожнівние залишки бобових, які обробляли із застосуваннямрізоторфіна в Киеве, особливо багаті азотом. Таке поле - чудовий попередник для інших культур. Помічено, що різоторфін підвищує стійкість бобових рослин до грибкових захворювань. Але, а що ж таке родючість? Здатність грунту видобувати урожай. Створюється, підтримується і підвищенняшается родючість у великій мірі завдяки невпинно діяльності мікроорганізмів всіх рангів: бактерій, грибів, мікроскопічних водоростей. Земля годує всіх, хто на ній працює і хто звертається з нею як добрий господар. Убуває родючість сільськогосподарських земель викликаючиет велику тривогу повсюдно. Так що ж робити НЕ напувати, не годувати мамку тим, що шкодить і їй, і за дитину, яку вона годувати?!

Можна почути такі судження; заборонити вживання мінеральних добрив та хімічних засобів захисту рослин, а заодно і сучасної сельскохозяйственной техніки, яка руйнує грунт. Інакше кажучи повернутися до того землепашеству яку вели наші прадіди, а то й прапрадіда. Наука шукає і знаходить шляхи, за якими має йти сучасне сільське господарство, щоб подолати серйозні труднощі.


Читайте також:

  1. I. Застосування похідної та інтеграла до роз’язування задач елементарної математики.
  2. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  3. А) Відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві
  4. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  5. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  6. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  7. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  8. Акти правозастосування, їх види
  9. Акти правозастосування.
  10. Алгоритм із застосування річної процентної ставки r.
  11. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  12. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.




Переглядів: 805

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Біотехнологія в медицині | Формування системи біоекономіки України

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.