Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



PR-технології у виборчій кампанії.

Особливу роль PR технології відіграють у виборчій компанії, коли кожен кандидат (або партія), які вступають в передвиборну боротьбу, прагнуть вирішити власні завдання і вважають за краще для цього певні умови. Тому під виборчою компанією розуміють всю сукупність дій, які робляться партіями, виборчими об'єднаннями і блоками, кандидатами та їх командами для досягнення заздалегідь поставлених цілей.

Виборча компанія може бути представлена у вигляді подій, пов'язаних з прийняттям її учасників певних рішень, що випливають з їх оцінки ситуації з подальшою організацією різних акцій. Виборчі компанії незалежно від типу виборів мають певні етапи, межі яких визначаються законами чи положеннями про вибори:

1. Визначення дати проведення виборів;

2. Висування кандидата і формування його команди;

3. Формування грошового фонду кандидата і мобілізація організаційно-технічних засобів (наприклад, транспорт, зв'язку, приміщення);

4. Збір підписів на підтримку кандидата;

5. Реєстрація кандидата;

6. Даний етап може починатися до виборів: складання соціально-психологічної та політичної матриці виборців даного округу, населеного пункту, району, регіону або країни в цілому, де найважливіше місце займають PR служби та PR технології.

На цьому етапі команда кандидата проводить цілий ряд досліджень, які спрямовані на вивчення економічного, соціального, культурного і пр. положення в даній території; вивчається статистика (як економічна, так і електоральна); розглядаються підсумки минулих виборів, ступінь впливу політичних партій; проводиться аналіз попередніх передвиборчих компаній основних кандидатів; виявляються ті виграшні гасла, які привели до успіху або виявилися провальними. Проводиться розбивка виборців на групи за майновими, національними, статтево-віковими, політичними, соціальними ознаками. Після чого дається їх процентне співвідношення, аналізуються настрої виборців, їх переваги, виявляються найбільш актуальні, які привертають підвищену увагу з боку виборців для того, щоб надалі зробити їх ключовими у своїй передвиборчій програмі, агітаційної компанії. Крім того, аналізуються підсумки попередніх виборів по партіям і кандидатам для того, щоб заручитися підтримкою з боку найбільш впливових в місцевості сил і розробити програму їх придушення, щоб надалі не заважали.

7. Розробка передвиборної програми кандидата, яка буде виходити з тих переваг більшості виборців, які були виявлені на попередньому етапі;

8. Складання плану агітаційно-організаційних заходів, зустрічей кандидата з виборцями. Відповідні ролики, часом у ЗМІ, друкована рекламна продукція та її розподіл, проведення пікетів і мітингів, придушення конкурентів, де теж чимало важливу роль виконують PR служби;

9. Моніторинг виборчої компанії, тобто детальне, поетапне обстеження результатів пропагандистського впливу на виборців, результатів компаній конкурентів і результатів протидії конкурентам для того, щоб вчасно простежити тенденції мінусів власної виборчої компанії і скоригувати план заходів та передвиборну платформу відповідно до мінливих обстановкою і мінливими настроями електорату;

10. Забезпечення контролю над кожною виборчою дільницею, збір інформації про хід виборів, про підрахунок голосів;

11. Проведення заключного соціологічного дослідження.

Мета: з'ясування оцінки громадянами минулих виборів, ступінь їх об'єктивності, їхні очікування від обраної особи і його дій і пр.

Виборча компанія представляє собою вид політичного управління, де в якості суб'єкта управління виступає команда кандидата.

Команда кандидата трактується як вузькому, так і широкому сенсі слова. У вузькому сенсі слова під командою кандидата розуміється група політичних консультантів, найнятих кандидатом / партією для проведення передвиборної компанії. Ця група очолюється фахівцем, професіоналом або електоральним менеджером, який створює команду і визначає її структуру. Даний менеджер виконує наступні функції:

􀂌 Стратегічну, тобто він розробляє стратегію, план та тактичні прийоми його організації при проведенні передвиборних заходів;

􀂌 Структурно-інтегративну, тобто менеджер розробляє структуру команди, призначає начальників відділів, ставить перед ними завдання, цілі, здійснює за ними контроль.

Структура команди кандидата

Фінансовий відділ

матеріально-рекламний відділ

Соціологічний відділ технічного забезпечення

Відділ зв'язків з громадськістю;

Юридична служба

Відділ безпеки

I. Фінансовий відділ відповідає за формування грошового фонду кандидата і за зв'язки з підприємствами, організаціями, які будуть здійснювати наповнення цього фонду грошима, а також проводити фінансування, яке виходитиме за межі, встановлені в законі.

II. Відділ матеріально-технічного забезпечення відповідає за техніку, меблі, транспорт, зв'язок і т.д.

IIІ. Рекламний відділ – створення та розробка реклами, розміщення її в ЗМІ.

IV. Соціологічна служба – проведення всіх передвиборних досліджень, створення матриці, моніторинг компанії, розробка стратегії і тактики.

V. Відділ зв'язків з громадськістю відповідає:

􀂌 за оцінку місцевого бізнес-спільноти для забезпечення їх сприятливого ставлення або за мінімізацію опору;

􀂌 за забезпечення зв'язків з місцевими органами влади та

силовими структурами;

􀂌 аналіз становища у місцевому політичному середовищі, ступінь впливу і рівень підтримки населення політичних сил – хто і коли кого підтримував;

􀂌 з'ясування кримінальної обстановки – щоб заручитися підтримкою і на яких умовах;

􀂌 система громадської організації – активісти в майбутній виборчій компанії.

VI. Відділ зв'язків з виборчими ділянками відповідає за інформацію про хід голосування та підрахунку голосів.

VII. Юридичний відділ – за юридичне забезпечення виборчої компанії, за те, щоб у конкурентів не було шансів в судовому порядку причепитися до проведення виборчої компанії.

VIII. Служба безпеки займається розвідкою і контррозвідкою інформації у виборчих штабах конкурентів, запобігають витік інформації і пр.

У широкому сенсі слова під командою кандидата розуміється:

1) всі ті економічні структури і їх керівництва, які підтримують даного кандидата;

2) офіційні державні органи і структури: Адміністрація Президента, Адміністрація Губернатора, Адміністрація мера, Адміністрація Уряду;

3) всі партійні організації, які підтримують даного кандидата;

4) громадські організації та благодійні фонди;

5) ядро управлінців, які представляють штаб, тобто команда кандидата у вузькому сенсі слова. Цілі цього управління визначаються тими завданнями, які кандидат перед собою поставить. Далеко не всі кандидати / партії, які беруть участь у виборах, досягають перемоги. Цілі можуть бути різними:

- створити імідж;

- відібрати якусь частину голосів у головного конкурента, того, кого він неформально підтримує;

- заявити про себе, щоб серйозно боротися через вибори або через дві виборчі компанії, тобто набирати політичної ваги.

Кожна виборча компанія ведеться її ініціаторами в умовах жорсткої боротьби з політичними суперниками. Тому виборчий процес вважають конкурентним і гранично конфліктним, тому що в ході нього ведеться боротьба за реальну владу, за володіння величезними фінансовими ресурсами. Для того щоб це суперництво не вилилося у громадянську війну, створюються законні норми, які регламентують хід виборчої компанії, але законодавство не може до кінця врегулювати дану діяльність, а тому в ній завжди будуть нелегальні компоненти і переможе найсильніший.

5. Порівняльний аналіз (PR і реклама, PR і пропаганда, PR і технології створення іміджу)


Читайте також:

  1. PR-технології.
  2. Політичні PR-технології у боротьбі з опонентами.




Переглядів: 1921

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інформаційні технології створення іміджу. | PR і пропаганда

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.