Основні напрями та концепції відновлення української державності
Особливості формування української політичної еміграції. Основні напрямки еміграційної політичної думки: народницький, консервативний, національно-державницький, інтегральний націоналізм.
Народницький напрямок.Суть народницького напряму в становленні національної держави: М.Грушевський, Р.Лащенко, С.Шелухін. Дослідження Р. Лащенка та С. Шелухіна історії українського народу як окремої культурно-етнічної спільноти, ідеї можливих федерацій його з іншими народами, питання демократичних традицій в Україні, історико-правові основи українського народу для своєї власної держави.
Консервативний напрямок. Суть консервативного напрямку в становленні національної держави: В. Липинського, С. Томашівського, В. Кучабського. Аналіз української державності з точки зору монархічних традицій в історії України. Монархічно-гетьманська концепція В. Липинського. Його погляди на роль церкви у становлення та зміцнення держави Обґрунтування С. Томашівським та В. Кучабським монархічного устрою Української держави.
Національно - державницький напрямок. Проблеми української державності в працях С. Дністрянського, С. Рудницького, В. Старосольського. Суспільно-політичні погляди С. Дністрянського.Концепція держави і права С. Дністрянського. Конституційний проект «Устрій Галицької держави». Концепція української державності В. Старосольського.
Інтегральний націоналізм: різновиди течій, передумови виникнення Концепція інтегрального націоналізму Д. Донцова. Феномен Д. Донцова в історії української політичної думки. Концепція націократії М. Сціборського. Політичні погляди Є.Юнацького та Ю. Липи.