Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Національно-визвольних змагань та відновлення державності

Шляхи розвитку українського національно-визвольного руху. Лютнева революція 1917 р. Початок національно-демократичної революції в Україні. Основні політичні сили: соціалісти - федералісти, соціал - демократи, соціалісти - революціонери. Основні напрямки політичної діяльності Центральної Ради. Універсали Центральної Ради. Проголошення Української Народної Республіки. Війна Радянської Росії проти УНР.Конституція УНР (1918 р.). Українська держава гетьмана П.Скоропадського (29.04–14.12.1918 р.).Політична платформа П.Скоропадського. Особливості його конституалізму. Ліберальна орієнтація конституційних проектів П.Скоропадського: «Грамота до всього українського народу» і «Закони про тимчасовий устрій України». Формування та консолідація антигетьманської опозиції, її склад, програми. Директорія УНР у пошуках шляхів між націоналізмом і соціалізмом (15.12.1918 - 21.11.1920 рр.). Зміна державницької концепції, занепад української державності. Зв’язки із ЗУНР і Акт злуки (1919 р). Творення державності в Галичині.Законодавчі акти ЗУНР. Криза державності. Головні чинники невдач національно-визвольної боротьби: незрілість національної свідомості, соціальні аспекти, міжнародні умови. Лівий радикалізм. Конституція Радянської України (1919 р.). Аналіз положень Конституції Радянської України 1919 р. проблема світової революції. Радянська влада як форма більшовицької диктатури

Національно-політична доктрина М. Грушевського.Теорія національного самовизначення українського народу. Утвердження статусуУкраїни як незалежної держави («Нова політика», «Хто такі українці ічого вони хочуть»). Еволюція поглядів М.Грушевського після жовтня 1917 р. Політичні погляди М. Грушевського в період примусової еміграції і після повернення до Радянської України. «Початки громадянства».

В. Винниченко про державну організацію і відродження української нації. Соціал-демократична модель національної держави в програмі В.Винниченко. Еволюція поглядів і політичні коливання. Політичні погляди В. Винниченка періоду еміграції. «Заповіт борцям за визволення» як свідчення завершення еволюції політичних поглядів В. Винниченка. Соціально-політична програма колектократії як складова «теорії конвергенції».

 

Тема № 10. «Українська політичної думка 20-40 рр. ХХ ст.».

Український націонал-комунізм: спроби поєднання національної ідеї з більшовизмом. Причини виникнення і характерні особливості розвитку течії націонал-комунізму на українському ґрунті. С. Мазлах, В. Шахрай. «Дохвилі (що діється на Вкраїні та з Україною?)». Основні течії, лідери та ідеї українського націонал-комунізм: боротьбисти, укапісти, соціалісти-револю­ціонери, шумськісти, хвильовизм, волобуєвці.

Політичні погляди М. Хвильового, О. Шумського, М. Скрипника щодо шляхів розвит­ку української держави. Суспільно-політичні погляди М.Хвильового, його критика російського шовінізму. Теорія національного питання М.Скрипника і її вплив на розвиток міжнаціональних відносин в СРСР. Вплив партійних функціонерів на політичну думку періоду тоталітаризму.


Читайте також:

  1. А – до відновлення, б – після відновлення.
  2. АРХІВИ ТА АРХІВНА СПРАВА ДОБИ ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ І ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (1917-1920 РР.)
  3. Боротьба Директорії за відродження УНР. Занепад Української державності.
  4. Видалення та відновлення папок та файлів
  5. Види способів відновлення деталей
  6. Відновлення війни
  7. Відновлення вхідних даних або повідомлення
  8. Відновлення громадянського суспільства в Україні в кінці 80-х – на початку 90-х років ХХ ст. Розвиток громадянського суспільства в незалежній Україні.
  9. Відновлення державної незалежності Польщі. Ю. Пілсудський
  10. Відновлення деталей зварюванням
  11. Відновлення деталей наплавленням
  12. Відновлення деталей паянням




Переглядів: 476

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема № 8. Українська політична думка на переломі століть | Тема №11 . Феномен української еміграції.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.