Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Технічні вимоги на виготовлення циліндричних ЗК.

Кожному ступеню точності ЗК і передач відповідають певні норми кінематичної точності, норми плавності роботи і норми контакту. Допускається комбінування норм різних ступенів точності у певних межах. Так, норми плавності не можуть бути більш, ніж на два ступені точнішими чи на один ступінь менш точними за норм кінематичної точності, а норми контакту зубців не можуть бути менш точними за норми плавності.

Існує шість видів спряжень ЗК у передачі, які у порядку зменшення гарантованого бокового зазору позначаються буквами A, B, C, D, E, H. Між видом спряження ЗК і ступенем точності на норми плавності роботи є залежність:

Вид спряження A B C D E H
Ступінь точності 4 ... 12 4 ... 11 4 ... 9 4 ... 8 4 ... 7 4 ... 7

 

Рис. 8.1. Циліндричні зубчасті колеса:

І – одновінцеві колеса з достатньою довжиною базового отвору l (l/d > 1).

ІІ – багатовінцеві колеса, які також мають значно більшу довжину базового отвору за діаметр (l/d > 1). Найбільш розповсюджений тип ЗК.

ІІІ – одновінцеві колеса типу дисків, у яких (l/d < 1) і довжина поверхні отвору є недостатньою для утворення подвійної напрямної бази.

IV – вінці, які після відповідного оброблення насаджуються і закріплюються на маточину колеса, і разом з нею утворюють одно- чи багатовінцеві колеса.

V – зубчасті колеса-вали, які мають значну довжину.

Зубчаста передача, яка має 8 ступінь за кінематичною точністю, 7 – за нормами плавності, 6 – за нормами контакту зубців і вид спряження С, позначається як 8-7-6-С.

1. ЗК силових передач: зносостійкість, плавність і безшумність роботи. Чим вища колова швидкість колеса, тим точніше воно повинне бути виготовлене.

2. ЗК кінематичних передач: вимоги не залежать від швидкості і силових даних. Норми кінематичної точності (допуск на накопичену похибку кроку, допуск на радіальне биття); норми плавності роботи (постійність передавального відношення в межах оберту і на один зубець: допуск на циклічну похибку, допуск на похибку профілю зубця, допуск на місцеву кінематичну похибку, граничне відхилення кроку зачеплення, граничне відхилення кроку, допуск на коливання вимірюваної між осьової віддалі за один оберт колеса і на одному зубці); норми контакту зубців у передачі включають норми по плямі контакту.

При виготовленні ЗК високого ступеня точності особливо важливо забезпечити необхідне відхилення від перпендикулярності торця до осі центрального отвору на операціях до зубооброблення. Наприклад, радіальне биття торця заготовки ЗК до зубооброблення на віддалі радіусу від осі:

5 ст. точності 50 мм 10 мкм;

200 мм 40 мкм;

6 ст. точності 50 мм 15 мкм;

200 мм 60 мкм;

7 ст. точності 50 мм 20 мкм;

200 мм 80 мкм.

Точність центрального отвору перед зубообробленням – по 7-му квалітету; для прецизійних коліс (5-6 ст. точності) – по 5-6 квалітетах.


Читайте також:

 1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
 2. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
 3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
 4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
 5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 6. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
 8. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
 9. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
 10. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
 11. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
 12. IV. Вимоги безпеки після закінчення роботи
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Службове призначення і типові конструкції циліндричних ЗК. | Матеріали і способи отримання заготовок.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.