3. Норматив співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів (Н3).
Норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу відображає здатність банку своєчасно і в повному обсязі розрахуватися за своїми зобов’язаннями, що випливають із торговельних, кредитних або інших операцій грошового характеру. Чим вище значення показника достатності (адекватності) регулятивного капіталу, тим більша частка ризику, що її беруть на себе власники банку; і навпаки, чим нижче значення показника, тим більша частка ризику, що її приймають на себе кредитори/вкладники банку.Норматив (коефіцієнт) співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів відображає розмір регулятивного капіталу, необхідний для здійснення банком активних операцій.
Зобов’язання банку, їх склад і структура.
За даними Балансу провести порівняння Структури складу зобов'язань банківської установи на 31.12 попереднього року і на 31.12 звітного року та зробити висновки. Результати оформити у вигляді таблиці 2.4.
Таблиця 2.4.
Структура і склад зобов'язань банку
№ з/п
Показник
На 31.12 попереднього року
На 31.12 звітного року
Зміни (+, -)
тис. грн.
у % до усього зобов'язань
тис. грн.
у % до усього зобов'язань
тис. грн.
процентні
пункти
Усього зобов’язань
РОЗДІЛ 3. Активи банку.
Активи банку характеризують розміщення й використання залучених банком коштів з метою одержання прибутку
Метою аналізу активів банку є оцінка фактичної структури активів та визначення шляхів її оптимізації для забезпечення прибутковості та стабільності роботи банку.
Горизонтальний аналіз активів банку.
Горизонтальний аналіз полягає у зіставленні активів банку за два періоди у відносному та абсолютному вимірюванні.
За даними Балансу здійснити горизонтальний активів банківської установи. Результати оформити у вигляді таблиці 3.1 і зробити висновки.