РОЗРАХУНКИ ОБ’ЄМІВ РОБІТ, ЇХ ТРУДОМІСТКОСТІ ТА ПОТРЕБИ В МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Об’єми робіт треба розраховувати на кожен вид робіт, нормативна трудомісткість виконання яких та потреби в матеріалах відрізняються. Це треба робити в табличній формі (табл.1), розбиваючи загальний об’єм на прості геометричні фігури, приймаючи за одиниці виміру ті, що наведені в ДБН на ресурсні елементні норми.
Наприклад, на прізвище НАУМАНКО Д.М. по уточнених необхідних параметрах завдання в Додатку А (див. виділені курсивом), в табл. 1 розраховані основні об’єми робіт на мурування стін, улаштування монолітних залізобетонних колон, перекриття, а також монтаж сходових маршів та площадок. Потрібну кількість арматури треба розрахувати по наведених в завданні (Додаток А) витратах на кубометр кладки, помноживши їх на відповідний об’єм конструкцій.
Розрахунок трудомісткості треба виконати по отриманих попередньо об’ємах робіт по формі табл. 2, використовуючи відповідні ресурсні елементні норми. Нормативні витрати робочих в людино-годинах та машино-годин баштового крану на мурування одиничного об’єму стін треба знаходити на відповідні види робіт по ДБН Д 2.2-8-99, а влаштування монолітного каркасу по окремих видах робіт: збирання та розбирання опалубки по ДСТУ Б Д.2.2-1:2008; армування по ДСТУ Б Д.2.2-2:2008; бетонування по ДСТУ Б Д.2.2-3:2008.
В таблицю треба записати та визначити трудомісткість послідовно всіх видів робіт по муруванню, армуванню кладки, монтажу сходових маршів та площадок, улаштуванню опалубки, армуванню та бетонуванню монолітних колон та перекриття. Роботи треба записувати в технологічній послідовності.