Для запобігання професійних захворювань, що виникають під впливом ЕМП, установлені допустимі норми опромінення.
Як захисні засоби і заходи застосовуються: захист часом, відстанню, екранування джерел випромінювання, зменшення випромінювання безпосередньо в самому джерелі випромінювання, екранування робочих місць, засоби індивідуального захисту, виділення зон випромінювання.
Методами захисту від дії ІЧ (інфрачервоного) випромінювання є: теплоізоляція гарячих поверхонь, охолодження поверхонь, що випромінюють тепло, екранування джерел випромінювання, застосування засобів індивідуального захисту, організація раціонального режиму роботи і відпочинку.
Зниження інтенсивності УФ опромінення досягається захистом відстанню, екрануванням джерел випромінювання, екрануванням робочих місць, засобами індивідуального захисту, спеціальним фарбуванням приміщень і раціональним розміщенням робочих місць.
Для захисту від лазерного випромінювання застосовують: телевізійні системи спостереження, захисні екрани (кожухи), огородження зони дії лазера, ЗІЗ - спеціальні протилазерні окуляри, маски, халати, рукавички.
Захист населення від ХНР та біологічний захист
Основним у захисті людини від дії шкідливих речовин є санітарне нормування їхньої концентрації в різних середовищах, а також різні методи очищення газових викидів і стоків.
Насамперед, профілактикою інфекційних захворювань є дотримання правил особистої гігієни.
Специфічна профілактика заснована на створенні штучного імунітету шляхом щеплень. Проти ряду захворювань (віспа, дифтерія, туберкульоз) попереджуючі щеплення проводяться по певному розробленому плану. Боротьба з іншими інфекціями передбачає щеплення лише у випадках небезпеки їхнього поширення.
Для захисту від проникнення в організм людини збудників хвороб під час НС використають такі ж засоби, як і для захисту від РР (радіоактивних речовин) і ХНР. Ці засоби захисту розділяють на:
- індивідуальні (протигази, захисні маски і засоби захисту шкіри);