У рамках реструктуризації активів вживаються такі антикризові модулі:
1. Мобілізація прихованих резервів.
2. Використання зворотного лізингу.
3. Продаж окремих, низькорентабельних структурних підрозділів (філій) та об'єктів необоротних активів (дезінвестування).
4. Оптимізація структури га обсягів запасів.
5. Підвищений якості управління дебіторською заборгованістю.
1. Мобілізація прихованих резервів. Приховані резерви —це частина капіталу підприємства, яка ніяким чином не відображена в його балансі. Величина прихованих резервів в активній стороні балансу дорівнює різниці між балансовою вартістю окремих майнових об'єктів підприємства та їх реальною (вищою) вартістю.Мобілізація прихованих резервів здійснюється:
• через реалізацію окремих об'єктів основних та оборотних засобів
• у результаті індексації балансової вартості майнових об'єктів
Використання зворотного лізингу
Зворотній лізинг - господарська операція, яка передбачає продаж основних засобів з одночасним зворотним отриманням відповідних об'єктів в оперативний або фінансовий лізинг. Наприклад, збиткове підприємство продає лізинговій компанії адміністративну будівлю з одночасним укладанням договору про лізинг даного об'єкта нерухомості.
Продаж окремих, низькорентабельних структурних підрозділів (філій) та об'єктів необоротних активів (дезінвестування).
У результаті дезінвестицій підприємство може отримати не лише фінансові ресурси для поліпшення ліквідності та здійснення ефективних інвестицій, а й досягти економії на витратах з обслуговування та утримання «мертвого» капіталу.
Оптимізація структури обсягів запасів.
Визначення оптимального обсягу та структури запасів є завданням контролінгу матеріальних запасів, який включає їх планування, аналіз та контроль. При цьому широко використовуються методи оцінювання потреби в оборотних активах, АВС-аналіз, XYZ-аналіз, прийоми логістики.