Облік робочого часу працівників сфери охорони здоров’я
У закладах (установах) охорони здоров’я, які працюють за 6-денним чи 5-денним робочим тижнем, нема єдиного графіка роботи. При цьому всі графіки роботи будуються з розрахунку тижневого фонду робочого часу лікарів, установленого законодавством.
Тривалість робочого дня працівників охорони здоров’я змінюється залежно від умов праці, а також категорії лікарів. Так, тривалість робочого дня для дільничних лікарів, які працюють у поліклініці, становить 6,4 год., а зайнятих лише на прийомі — 5,5 год. Протягом робочого дня лікар відповідної спеціалізації повинен виконати певний обсяг роботи, так звану норму навантаження. Скажімо, лікар-стоматолог повинен протягом однієї години прийняти трьох пацієнтів.
Галузевими правилами внутрішнього трудового розпорядку для працівників сфери охорони здоров’я у стаціонарних відділеннях лікарень передбачається однакова тривалість нічної та денної роботи — до 12 год. на зміну. За рішенням трудового колективу в окремих випадках дозволяється встановлювати тривалість робочої зміни до 24 год.
Власник закладу охорони здоров’я або уповноважений ним орган зобов’язаний організувати контроль виходу на роботу працівників. У медицині застосовується місячний облік робочого часу, тривалість якого статтею 51 КЗпП установлено як 36 год. на тиждень, на окремих роботах — 24–30 год. (як-от, патологоанатомічні відділення та лабораторії, бюро судово-медичної експертизи тощо).