Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Недиференційований

Морфологічна класифікація раку щитовидної залози.

Вважається, що в основі розвитку раку ЩЗ лежить поломка зв”язків у взаємодії між гіпофізарно-гіпоталамічною діяльністю і виробленням тироксину в щитовидній залозі. Тобто зниження функціональної активності ЩЗ в результаті: 1) вікової інволюції, 2) екзо- і ендогенної недостатності, 3) застосування тіреостатичних препаратів і в т.ч. радіоактивного йоду, 4) порушення обміну йоду, в т.ч. в печінці, 5) іонізуючого випромінювання.

Причини розвитку раку в ЩЗ

Єдиним, достовірно встановленим етіологічним фактором раку ЩЗ є вплив іонізуючої радіації, особливо в період статевого дозрівання. Ризик розвитку РЩЗ у дітей при цьому вдвічі вищий ніж у дорослих. Мінімальний латентний період від опромінення до появи раку складає у дітей в середньому 5 років. У осіб молодого віку цей період складає в середньому 10 років, а у дорослих близько 25 років. Аналіз реальної захворюваності на РЩЗ станом на 2000 рік показує незначний ріст серед дітей. В абсолютних цифрах це становило в Україні в 1997 році 31 випадок. Більшість дослідників вважає, що сьогодні ми практично не маємо чорнобильськіх раків в прямому розумінні цього слова або. що вони тільки починають проявлятись.

1-ий тип А – високодиференційовані: 1) папілярний – росте повільно, метастазує

переважно в лімфатичні вузли шиї,

2) фолікулярний – росте повільно, метастазує

переважно гематогенно в кістки і легені.

2-ий тип з С –клітин (APUD-клітини ):

1) медулярний - в 25% це сімейний рак

Папілярний і змішаний папілярно-фолікулярний раки ЩЗ виникають із фолікулярних клітин (тиреоцитів), за звичай є функціонуючими, тобто поглинають йод і продукують тиреоїдний гормон.

Фолікулярний рак – перефажно це однофокальний рак. з вираженою тенденцією до інвазії судин та гематогенного метастазування . Ця форма раку виникає переважно у дорослих.

Медулярний рак – розвивається з парафолікулярних або С-клітин, нейроектодермального походження, і складає біля 10% всіх форм раку ЩЗ. Якщо попередні форми раку зустрічаються переважно у жінок, то для медулярного раку немає статевих відмінностей. Виникає він у дітей до 10 років та у старців після 80 років. Спонтанний медулярний рак спостерігається приблизно у 80% хворих і частіше на 5-му десятку життя. В 25% цей рак є сімейним і при цьому ураження залози є двобічним. Супроводжується рак продукцією кальціотоніну (>4 мкг/л), що є діагностичним маркером цієї форми раку.

Анапластичний недиференційований рак ЩЗ виникає із фолікулярних клітин і має 3 гістологічні типи: дрібноклітинний, веретеноклітинний і гігантоклітинний.. На його долю припадає біля 10% всіх РЩЗ, частіше зустрічається у віці від 40 до 90 років, в 4 рази частіше серед жінок. У 80% випадків з цією формою раку в анамнезі зоб.


Читайте також:

  1. Недиференційований маркетинг




Переглядів: 724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація пухлин щитовидної залози | Клініка і діагностика РЩЗ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.