Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



За призначенням лікаря

Перед застосуванням глюкокортикоїдів пацієнта слід старанно обстежити для виявлення можливих протипоказань.

Слід пам’ятати, що глюкокортикоїдні препарати пригнічують функцію гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи, внаслідок чого зменшується продукція кортикотропіну, порушується функція кори надниркових залоз. Раптове припинення введення кортикоїдів викликає синдром відміни, тому потрібно поступово зменшувати їх дозу. Тривалість поступової відміни може тривати кілька місяців. За 3 дні до відміни препаратів призначають кортикотропін. Однак введення кортикотропіну може пригнічувати гіпоталамо-гіпофізарну систему. Запобігти ускладненню можна призначенням препаратів згідно з циркадним ритмом секреції цих гормо­нів, призначати їх між 6 і 8 год ранку (саме в цей час у кров виділяється максимальна кількість глюкокортикоїдів). Введення глюкокортикоїдів повинно задовольняти фізіологічні потреби, а також імітувати добовий ритм. Тому приймають вранці 2/3 загальної дози, а решту — протягом дня.

При швидкому зниженні дози гормонів можливі загострення основного захворювання і розвиток недостатності наднирникових залоз. У зв’язку з цим зниження доз і відміну глюкокортикоїдної терапії здійснюють під ретельним контролем лікаря. А при виникненні гострого супутнього захворювання або впливі стресових факторів дозу препарату знову одночасно підвищують в 1,5-2 рази.

Глюкокортикоїди широко використовують для неспецифічної терапії, для цього їх вводять у дозах, які набагато перевищують фізіологічну потребу в гормонах. Обов’язковою умовою застосування глюкокортикоїдів як протизапальних засобів є ситуація, коли всі інші можливості терапії використані. Лікування ГКС доцільно поєднувати з введенням калію хлориду, натрію гідрогенкарбонату, призначенням дієти, багатої на вуглеводи.

Антагоністом мінералокортикоїдів, який вибірково усуває їх вплив на ниркові канальці, є спіронолактон, який використовується як діуретик.

При наданні невідкладної допомоги застосовують препарати для внутрішньовенного введення - гідрокортизону сукцинат, мазипредон, метилпреднізолон, триамцинолону ацетонід, дексаметазону-21-фосфат.

Дексаметозон, проникаючи крізь плаценту, створює високі кон­центрації в крові плода та може привести до пригнічення у нього функцій кори надниркових залоз, тому вагітним необхідно призначати предні­золон, а не дексаметазон.

Метилпреднізолон не треба застосовувати під час будь-яких видів вакцинації та імунізації.

Слід пам’ятати, що при тривалому призначенні глюкокортикоїдів повне відновлення функцій кори надниркових залоз відбувається через 8-12 місяців після відміни препарату. При переході з перорального приймання преднізолону на інгаляційні глюкокортикоїди дозу преднізолону починають знижувати через декілька тижнів після сполучення останніх. Потім одночасно зі зниженням дози преднізолону зменшують кратність його застосування.

Найбільш ефективні при місцевому застосуванні фторвмістні препарати глюкокортикоїдів. При внутрішньом’язовому введенні застосовують пролонговані форми, однак необхідно враховувати, що вони викликають атрофію м’язової та жирової тканини в місці введення. Доза преднізолону, нижче 5 мг на добу, в більшості випадків неефективна.

При тривалій терапії глюкокортикоїдами доцільно введення препаратів з урахуванням природнього фізіологічного ритму секреції глюкокортикоїдів.

Пролонговані препарати для циркадної терапії не придатні, оскільки призводять до вираженого пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи.


Читайте також:

  1. Алгоритм вибору хворих для обов’язкового направлення до лікаря
  2. Види холодильних шаф за призначенням
  3. Витрати діяльності фінансових посередників та їх класифікація за функціональним призначенням.
  4. Втручання лікаря
  5. Дотримання адвокатом принципу добросовісності при здійсненні захисту за призначенням та наданні правової допомоги безоплатно
  6. Етичні аспекти здійснення захисту за призначенням
  7. За призначенням
  8. За призначенням
  9. За призначенням (обмеженням імпорту або експорту) чин­ним законодавством передбачене застосування спеціального, ком­пенсаційного та антидемпінгового мита.
  10. За функціональним призначенням штучне освітлення поділяється на робоче, чергове, аварійне, евакуаційне, охоронне .
  11. Завдання лікаря під час огляду трупа на місці події.




Переглядів: 552

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи фармацевтичної опіки хворих з патологією | Фармацевтична опіка при вживанні НПЗС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.