Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тіазидні діуретики (гіпотіазид, циклометіазид, оксодолін)

Фармакодинамічні ефекти: діють на дистальний канадець, не змінюють концентраційну спроможність нирок, збільшують екскрецію з сечею калію, магнію, хлору, фосфатів, затримують в організмі кальцій, їх ефекти не залежать від кислотно-лужного стану організму.

Побічні діїдив. розділ 5.6.

Протипоказання:подагра, підвищена чутливість до сульфаніламідів, важка ниркова, печінкова та серцева недостатність, цукровий діабет.

Інгібітори карбоангідрази (діакарб, дорзоламід)

Фармакодинамічні ефекти: блокуючи фермент карбоангідразу, знижують реабсорбцію водню в проксимальних канальцях і збільшують виведення з організму рідини, гідрокарбонатів і фосфатів; дорзоламід має властивості тіазидних діуретинів, діакарб виявляє нетривалий і порівняльно слабкий діуретичний ефект, збільшує екскрецію калію з сечею, зменшує накопичення гідрокарбонатних аніонів у крові.

Побічні дії: див. розділ 5.6.

Протипоказання: тяжка хронічна ниркова недостатність, цироз печінки, схильність до ацидозу, гіпонатріємія, гіпокаліємія, хвороба Аддісона, цукровий діабет.

Гіпоазотемічні засобиКонсервативне медикаментозне лікування проводять при хронічній нирковій недостатності І – ІІ ступеня важкості, якщо рівень креатиніну не перевищує 700 мкмоль/л, а гемоглобіну - не нижче ніж 89 г/л.

До препаратів, які зменшують вміст у крові кінцевих продуктів азотистого обміну (аміак, креатинін, сечовина, сечова кислота, тощо) відносять сорбенти; препарати, які мають здатність збільшувати виведення сечовини (хофітол, леспенефрил); анболічні (ретаболіл) та дезінтоксикаційні (гемодез, 5% р-н глюкози, розчин Рінгера) препарати.

У випадку хронічної ниркової недостатності ІІІ – ІV ступеня, коли рівень креатиніну у крові становить 702 – 1055 мкмоль/л і вище, а вміст гемоглобіну 88 – 66 г/л і нижче, та, враховуючи те, що оліганурична стадія ниркової недостатності характеризується гіпергідратацією, існує обмеження щодо введення достатніх об’ємів дезинтоксикаційних препаратів, - лікування вимагає застосування активних методик дезинтоксикації, до яких відносять гемодіаліз, перитонеальний діаліз, гемофільтрацію та гемосорбцію.




Переглядів: 481

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості дії діуретиків, що найчастіше застосовуються в нефрології | Підходи до раціонального вибору антибактеріальних ЛП при інфекційних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.