Глава 2. Фармацевтична опіка при відпуску безрецептурних ЛП для симптоматичного лікування захворювання розладів травлення
Захворювання органів травлення широко розповсюджені серед всіх верств населення і у різних вікових групах становлять від 18 до 37 %. Це пояснюється різними причинами: нераціональним харчуванням, несприятливими екологічними умовами, низькою фізичною активністю, зниження імунного захисту населення, високою інфікованістю Helicobacter pylori. Таких пацієнтів багато не тільки в стаціонарах і поліклініках, а також в аптеках з метою закупівлі ліків для симптоматичної терапії різних порушень зі сторони шлунково-кишкового тракту (ШКТ) (особливо жінки в промислово розвинених країна).
Основними симптомами при захворюваннях ШКТ є біль, печія, закреп, діарея, метеоризм, нудота. Вони можуть бути складовими захворювань ШКТ і стану-синдрому, який виступає самостійно або як ускладнення антибіотико терапії – дисбактеріозу. Всі симптоми, за винятком больового, можуть лікуватися при виключенні „загрозливих” симптомів ОТС-препаратами. Біль в ділянці живота може бути симптомом патологічних станів і захворювань, які можуть привести не тільки до погіршення стану здоров’я, але і створюють загрозу для життя пацієнта. Тому для встановлення точного діагнозу больовий синдром не знімають, щоб не “змазати картину захворювання”.