Основні симптоми розладів травлення, які можна лікувати без рецептурними ЛП в межах відповідального самолікування
Печія - це пекуче відчуття в епігастральній ділянці і за грудиною, пов’язане з закидом шлункового вмісту в нижній відділ стравоходу, що супроводжується кислим присмаком в роті. Печія може бути ознакою конкретних, серйозних захворювань шлунково-кишкового тракту, одним із проявів диспепсії або самостійним симптомом.
У здорових осіб причиною цього є: нераціональне харчування (переїдання, швидкий прийом їжі, зловживання жирною їжею, солодощами тощо); підвищена чутливість до певних харчових продуктів (цитрусових, томатів, цибулі), вживання недоброякісної їжі, І-ша половина вагітності і прийом лікарських препаратів.
Печія буває у хворих з захворюваннями ШКТ – хронічному гастриті з підвищеною кислотністю, при виразковій хворобі, хронічному холециститі, шлунково-стравохідному рефлюксі.
“Загрозливими” симптомами при печії є
1. Печія з блюванням „кофейною гущею” або кров’ю.
2. Чорний дьогтеподібний стілець.
3. Постійна печія більше 3 днів.
4. Печія із задишкою, пітливістю, затрудненим ковтанням.
5. Печія з болями в животі.
6. Прогресуюча втрата маси тіла.
7. Печія, пов’язана з прийомом лікарських засобів.
Закреп– це симптом різних патологічних процесів, що відбуваються як в самому кишечнику, так і в інших органах. Про порушення випорожнення слід говорити, коли є 2 з нижче перелічених ознак, а тривалість патологічного стану перевищує 12 тижнів:
– стілець рідше 3 разів у тиждень;
– натуження триває більше 25% часу дефекації;
– збільшення щільності і зменшення кількості калу (менше 35г/добу);
У хворих з закрепами, як правило, знижений апетит, відрижка, неприємний присмак у роті. Характерні відчуття важкості в животі. Шкіра бліда з землистим відтінком, суха, шаруються нігті, легко випадає волосся. З постійною інтоксикацією з’являється слабість, поганий настрій, порушення сну. Розвиваються вторинний ентероколіт, анальні тріщини, супутній дисбактеріоз, порушується обмін речовин. У крові й лімфі багато токсинів і канцерогенних речовин. Сильні натужування ведуть до інсультів, тромбоемболій.