Фармацевтична опіка при лікуванні хворих на геморой безрецептурними засобами
1. При застосуванні засобів для лікування геморою для місцевого застосування, які містять глюкокортикостероїди необхідно враховувати можливість системного всмоктування активних речовин препарату, особливо при лікуванні у II та III триместрі вагітності, у пацієнтів з артеріальною гіпертензією.
2. Не рекомендується тривале (більше 14 днів) застосування препаратів, які містять місцеві анестетики, гепарин, глюкокортикостероїди.
3. Протипоказом до місцевого застосування гепарину є патологія згортальної системи крові та кровотечі з гемороїдальних вузлів.
5. Протипоказання до застосування засобів для місцевого лікування геморою: специфічні захворювання шкіри (туберкульоз, сифіліс, гонорея), вітряна віспа, грибкові захворювання.
Незважаючи на застосування ефективних препаратів консервативне лікування дає лише короткочасну позитивну дію. Відновлення закрепів, погрішності в дієті, збільшення фізичних навантажень призводять до загострень, які потребують повторного лікування. Тому при неефективності консервативного лікування, особливо на пізніх стадіях захворювання, слід проводити комбіноване лікування, яке включає консервативне в поєднанні з малоінвазивними або хірургічними методами.
Алгоритм здійснення фармацевтичної опіки пацієнта зі скаргами на місцеві розлади кровообігу полягає у виявленні «загрозливих симптомів», у виясненні особи хворого (дитина, вагітна жінка), які потребують нагляду лікаря, що описано вище. Всі інші особи можуть лікуватися під опікою провізора.
Критерієм ефективності терапії безрецептурними препаратами для симптоматичного лікування місцевих розладів кровообігу є зникнення запалення, болю, відновлення функції , відсутність прогресування патології та її ускладнень.
Немедикаментозні методи усунення симптомів місцевих