– попередження, нейтралізація і ліквідування наслідків психологічних операцій противника;
– оптимізація середовища бойової діяльності;
– раціоналізація режиму діяльності.
2. Надання психологічної допомоги військовослужбовцям у подоланні стрес-факторів сучасного бою:
– психологічна підтримка;
– психологічна реабілітація.
Оптимізацію зовнішніх умов бойової діяльності здійснюють методами управлінської, інформаційно-пропагандистської, воєнно-соціальної, правової, культурно-виховної роботи, протидії інформаційно-психологічному впливу противника.
Задачами психологічної роботи цього напряму є:
– отримання об’єктивної зворотної інформації про ефективність заходів МПЗ бойових дій, характер їх впливу на психічні стани військовослужбовців, мотивацію та загальний морально-психологічний стан військових підрозділів і частин;
– упровадження відповідного конкретній бойовій ситуації комплексу морально-психологічних заходів щодо підтримки високого морально-психологічного стану особового складу, збереження його психофізіологічного здоров’я, надання оперативної психічної, психологічної та соціально-психологічної допомоги.
Психологічна допомога у подоланні стрес-факторів – це комплекс психічних, психологічних, організаційних, медичних та інших заходів, спрямованих на забезпечення успішного подолання воїнами обставин сучасного бою, що травмують психіку, збереження боєздатності та попередження розвитку посттравматичних психічних розладів. Їїзастосовують цілеспрямовано до військовослужбовців, які схильні до непатологічних і патологічних психогенних реакцій.
Психологічна підтримка спрямована на активізацію наявних психічних ресурсів та створення додаткових, які забезпечують активні дії особового складу в умовах сучасного бою. Вона здебільшого має профілактичний характер і спрямована на попередження розвитку негативних психічних явищ у військовослужбовців.