Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Екстремальні ситуації криміногенного характеру і способи їх уникнення

 

Боротьба зі злочинністю органічно входить до за­гальної системи соціальної діяльності нашої держави, спрямованої на вдосконалення способу життя україн­ського народу та його безпеку. В умовах економічної кризи, нерівномірності суспільного розвитку, значних недоліків у законодавстві та інших негативних чинни­ків усе більше з'являється осіб, які схильні до скоєння злочинів.

Щодо причин зростання злочинності, то вони зага­лом випливають:

— по-перше, з економічної кризи у країні і, як наслі­док, різкого спаду рівня життя, що спонукає певну частину населення, особливо молодь, поліпшити рівень особистого життя будь-якою ціною;

— по-друге, з недосконалості законодавчої і пра­вової бази, що дає можливість окремим особам використовувати незаконні шляхи для власного збагачення (тіньова економіка та ін.);

— по-третє, із зовнішнього чинника, який полягає в тому, що сучасне покоління через історичні об­ставини не має високого рівня національної куль­тури і християнських цінностей, які виховують людей на засадах заповідей Божих;

— по-четверте, з негативного впливу на свідомість окремих людей масової культури Заходу: перегляд кінофільмів, відеозаписів, що пропагують насиль­ство, розбій, секс.

В умовах криміногенної ситуації, що склалася в на­шій країні, питання особистої безпеки хвилює кожного громадянина, адже кожен може стати жертвою злочи­ну. Дійовим засобом проти посягань на особистість є самозахист.

Самозахист— це законні дії громадян за умови, що при цьому дотримуються певні вимоги, основною з яких є глибоке розуміння таких важливих положень у кримі­нальному праві, як необхідна оборона. Під необхідною обороною розуміють правомірний захист від суспільно небезпечних посягань на інтереси держави, суспільні чи особисті інтереси шляхом заподіяння шкоди тому, хто посягає. Суть особистої оборони полягає в її мо­ральному змісті та соціальній спрямованості. Тобто не­обхідною визнається оборона лише тоді, коли вона була направлена на відбиття суспільно небезпечного нападу, на захист прав та інтересів людини, яка обороняється від загрози заподіяння шкоди. Закон встановлює, що особа, яка заподіяла в момент необхідної оборони шкоду нападаючому, не відповідає за це, оскільки її дії присікають чи запобігають нападу. Правом на самозахист може користуватися кожна людина. Законодавством України передбачено, що при захисті особистих інтересів мож­ливе заподіяння шкоди тому, хто на них посягає.

Щоб захиститись, необхідна як фізична, так і психо­логічна готовність до екстремальної ситуації. Це значно підвищить шанси дати відсіч зловмисникові. Бажано, та й в інтересах кожної особи чоловічої і жіночої статі, оволодіти хоча б елементарними прийомами самбо, бок­су чи інших аналогічних видів спорту. Для цього існує достатньо різних спортивних секцій, гуртків, де можна за короткий час навчитися навичкам самозахисту. Добре б мати при собі газову зброю, придбану в установленому порядку. У жодному разі не рекомендується озброюва­тись холодною зброєю, бо лише її зберігання — це вже порушення правових норм.

Треба зауважити, що у життєвих ситуаціях криміно­генного характеру є деякі правила щодо використання необхідної оборони, які треба знати і враховувати перед тим, як прийняти рішення про самозахист.

У відповідній літературі зазначено, що такими пра­вилами, зокрема, є:

— суспільна небезпека посягання (нападу) і його дієвість;

— можливість захисту державних, громадянських, особистих (своїх власних та інших осіб) інтере­сів;

— заподіяння шкоди тільки нападаючому;

— захист не повинен перевищувати меж необхід­ності.

Іншими словами, щоб оборона вважалась право­мірною дією, потрібно, щоб усіх цих правил було до­тримано.

 


Читайте також:

  1. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  2. IV. Прийняття рішень у полі четвертої інформаційної ситуації
  3. V. Прийняття рішень у полі п’ятої інформаційної ситуації
  4. VI. Прийняття рішень у полі шостої інформаційної ситуації
  5. Акцентуації характеру
  6. Акцентуації характеру
  7. АКЦЕНТУАЦІЯ ХАРАКТЕРУ
  8. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  9. Багатофакторна матриця «Мак-Кінсі», її зміст, способи використання , достоїнства і недоліки.
  10. Безстатеве розмноження, його визначення та загальна характеристика. Спори — клітини безстатевого розмноження, способи утворення і типи спор.
  11. Біологічні способи лікування ран.
  12. БУДОВА, ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ ТА СПОСОБИ ЇХ ВИЗНАЧЕННЯ




Переглядів: 474

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Що робити, якщо стресу уникнути все ж таки не вдалося | Шляхи, форми та методи самозахисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.