Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Класифікація технологічних процесів

Операції лісосічних робіт та їх класифікація

Технологічний процес лісосічних робіт визначається числом операцій, що виконуються на лісосіці і на лісонавантажувальному пункті (верхньому складі), характером цих операцій і послідовністю їх виконання. Усі операції поділяються на технологічні і переміщувальні.

До технологічних відносяться операції, в результаті виконання яких змінюються форми і розміри предмета праці (звалювання дерев, розкряжовування стовбура тощо).

Переміщувальні – це операції, в результаті виконання яких змінюється місце розташування предмета праці (зіштовхування або зняття дерева з пня, подавання дерева в пакетувальний пристрій, трелювання, штабелювання тощо). У свою чергу переміщувальні операції поділяються на такі, що безпосередньо пов’язані з технологічними операціями (зіштовхування, подача дерева) і такі, що не мають тісного зв’язку з технологічними операціями (трелювання, штабелювання, завантаження). Останні можуть бути виділені у самостійні операції і виконуватись спеціальними машинами (трелювання, завантаження).

За складом технологічних операцій, що виконуються на лісосіці виділяють шість груп.

До І групи входить 7 технологічних процесів. На лісосіці виконується одна технологічна операція – зрізування дерев. Переміщувальні операції – зіштовхування (зняття) дерев із пнів і подача їх в пакетувальний пристрій машини – тісно пов’язані з технологічною операцією і виконуються однією машиною.

За ІІ групою технологічних процесів виділяють 2 технологічні операції: зрізування дерев і очищення їх від гілок. Такі переміщувальні операції тісно пов’язані з технологічними операціями і тому повинні виконуватися однією машиною. Можна організувати відділення зелені і подрібнення гілок.

ІІІ групу становлять два технологічні процеси. На лісосіці виконуються 3 технологічні операції – зрізання дерев, очищення їх від гілок і кряжування стовбурів. Переміщувальні операції – зіштовхування дерев із пнів, подача їх в робочі органи машини, а сортиментів – у пакетувальний пристрій та вивантаження пачок сортиментів – тісно пов’язані з технологічними операціями і тому доцільно їх виконувати однією машиною. Можна організувати відділення зелені і подрібнення гілок.

ІV групу становить технологічний процес на лісосіці, де виконуються 2 технологічні операції: зрізування дерев і їх подрібнення. В результаті отримуємо зелену тріску, яку пізніше необхідно сортувати. Переміщувальні операції – зіштовхування дерев із пнів, подача їх в робочі органи машини, а скіпки – в контейнер – тісно пов’язані з технологічними операціями і тому доцільно їх виконувати однією машиною.

До V групи належить технологічний процес на лісосіці, де виконуються 3 технологічні операції: зрізування дерев, очищення їх від гілок і подрібнення стовбурів. В результаті отримуємо необкоровану тріску, від якої надалі потрібно відділяти та відсортовувати кору. Переміщувальні операції – зіштовхування дерев із пнів, подача їх в робочі органи машини, а скіпки – в контейнер – тісно пов’язані з технологічними операціями і тому доцільно їх виконувати однією машиною.

До VІ групи належить технологічний процес на лісосіці, де виконуються 4 технологічні операції: звалювання дерев, очищення їх від гілок і подрібнення стовбурів. У результаті отримуємо чисту тріску. Переміщувальні операції – зіштовхування дерев із пнів, подача їх в робочі органи машини, а скіпки – в контейнер – тісно пов’язані з технологічними операціями і тому доцільно їх виконувати однією машиною.

Що стосується відвантаження дерев, стовбурів, сортиментів і контейнерів, то ці операції не мають тісного зв’язку з технологічними операціями і можуть виконуватися іншою машиною (самозавантажувальною транспортною машиною).

Класифікація за складом технологічних операцій, виконаних на лісонавантажувальному пункті, необхідна при складанні схем технологічного обладнання, машин і встановленні типажів вантажних пунктів (верхніх складів). Виділяють 8 груп технологічних процесів.

До першої групи належать технологічні процеси № 1; 8; 11; 13; 14 і 15 – лісонавантажувальних пунктів немає.

Другу групу становлять технологічні процеси № 2; 9 і 12. На навантажувальних пунктах проводиться тільки завантаження деревинної сировини.

До третьої групи належить технологічний процес № 3, коли виконується тільки одна технологічна операція – обчищення дерев від гілок. Переміщувальна операція – завантаження лісу виконується окремою машиною.

Четверту групу становить технологічний процес № 10, коли на відвантажувальному пункті виконується одна технологічна операція – кряжування стовбурів. Переміщувальні операції – сортування і пакетування сортиментів доцільно виконувати однією машиною. Відвантажування лісоматеріалів виконується спеціальною машиною.

П’яту групу становить технологічний процес № 4; здійснюється дві технологічні операції: очищення дерев від гілок і розкряжування стовбурів. Відвантаження виділяється в самостійну операцію.

До шостої групи належить технологічний процес № 5; виконується одна технологічна операція – подрібнення дерев. Завантаження контейнерів виділяється в окрему самостійну операцію.

Сьому групу становить технологічний процес № 6; виконуються дві технологічні операції: очищення дерев від гілок і подрібнення стовбурів.

Восьму групу становить технологічний процес № 7; виконуються три технологічні операції: очищення дерев від гілок, обкоровування та подрібнення стовбурів.

Згідно з класифікацією за видом продукції, яка вивозиться, технологічні процеси поділяють на чотири групи.

До першої групи належать два технологічні процеси (№ 1 і 2). Технологічні процеси цієї групи найпростіші. У лісі виконується лише одна технологічна операція – звалювання дерев.

Другу групу становлять три технологічні процеси (№ 3; 8 і 9) з вивезенням стовбурів. У лісі виконуються дві технологічні операції: зрізування дерев і очищення їх від гілок.

До третьої групи входять чотири технологічні процеси (№ 4; 10; 11 і 12) з вивезенням сортиментів. У лісі виконуються три технологічні операції: зрізування дерев, очищення їх від гілок і кряжування стовбурів.

До четвертої групи відносять шість технологічних процесів (№ 5; 6; 7; 13; 14 і 15) з вивезенням тріски. У лісі виконуються від двох до чотирьох технологічних операцій. Таким чином передбачається вивезення: зеленої тріски (№ 5 і 13), не відділеної від кори тріски (№ 6 і 14) та чистої тріски (№ 7 і 15).

 

 

Рис.11. Основні технологічні процеси лісосічних робіт.


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. Автоматизація виробничих процесів
  6. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  7. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  8. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  9. Банківський кредит та його класифікація.
  10. Банківські ресурси, їх види та класифікація
  11. Безпечність виробничих процесів
  12. Будівельна класифікація ґрунтів




Переглядів: 1124

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості лісосічних робіт | Класифікація машин за технологічним призначенням

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.