Вібраційні лоткові дозатори використовуються для дозування різних матеріалів. Рух матеріалу по похилому лотку забезпечується за рахунок створення коливань, які мають напрям під кутом до дна лотка. Коливання можуть бути створеними електромагнітними, дебалансними, ексцентриковими, пневматичними, кулачковими та іншими вібраторами.
Вібраційний дозатор (рисунок 5.5.11) встановлюється під бункером і складається з рухомого лотка із заслінкою і вібратора. Кут установки дна лотка повинен бути меншим за кут внутрішнього тертя корму, тому при відсутності вібрації витікання корму лотком неможливе. При вмиканні вібратора лоток починає коливатися, і вібраційна сила переміщує матеріал лотком.
Рисунок 5.5.10 – Вібраційні лоткові дозатори: а – ексцентрикові; б – електромагнітні; в – пневматичні.
Перевагою таких дозаторів є те, що вони досить прості за будовою і регулюванням, витрати енергії на їхню роботу значно менші в порівнянні з іншими типами дозаторів, досить висока точність дозування (до 61,5%).
Продуктивність дозатора визначається за формулою:
, кг/с, (5.5.47)
де , залежить від конструктивних особливостей дозатора і фізико-механічних властивостей корму;
b – ширина лотка, м;
А – амплітуда коливання лотка, м;
– кут внутрішнього тертя корму, рад.
Продуктивність дозатора можна регулювати кутом нахилу лотка, висотою його установки (h), а також амплітудою і частотою коливань.