Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Федерація і землі ФРН.

Нині Німеччина складається з 16 земель. Три з них являють собою найбільші міста — Берлін, Гамбург, Бремен (до складу цієї землі входить і невелике портове місто Бремерхафен — Бременська гавань у перекладі). Гамбург і Бремен являють собою окремі землі не тому, що крупніше їх немає (Франкфурт-на-Майні, Кельн, Дюссельдорф, напевно, їм не уступають), а тому, що у свій час, коли існувала Ганза, вони були самостійними торговими містами-республіками.

Федеративний устрій Німеччини можна вважати спадщиною епохи феодальної роздрібленості: Пруссія, приєднуючи ті чи інші землі, що представляли собою королівства, герцогства і т.п., нерідко зберігала за ними визначену державно-політичну відособленість. Федеративний устрій по Імперській конституції 1871 р., що оформила об'єднання Німеччини, і Веймарскої конституції 1919 р. спиралося на ці історичні одиниці. Пруссія ж по території і чисельності населення далеко перевершувала всі інші суб’єкти федерації подібно тому, як це мало місце з Росією в Радянському Союзі.

Союзні держави-переможниці скасували Пруссію як державне утворення. Інші землі частиною були з'єднані з колишніми прусськими провінціями (наприклад, Саксонія-Ангальт), частиною злиті (наприклад, тодішній Вюртемберг-Баден), а частиною залишилися в границях колишніх прусських провінцій (Бранденбург) і колишніх земель (Баварія). Це було зроблено до утворення ФРН. Можна констатувати, що в порівнянні з Веймарскою республікою структура знову створеної Федерації була оптимізована, хоча визначена нерівномірність між землями існує і тепер. Так, по площі найбільша земля Баварія (70,5 тис. кв. км) перевершує найменшу — Бремен (0,4 тис. кв. км) у 1.176 разів, а по чисельності населення найбільша земля Північний Рейн — Вестфалія (17,68 млн. жителів) більше найменшої землі — того ж Бремена (0,68 млн. жителів) у 26 разів.

Основний Закон визначає коло питань, що відносяться до області виняткової законодавчої компетенції федерального парламенту і до області конкуруючої законодавчої компетенції центра і земель. Крім того, ст. 75 Основного Закону перелічує ті питання, по яких парламент може видавати загальні розпорядження.

Основний закон передбачив можливість подальшої оптимізації структури Федерації. Якщо не вважати збільшення її в результаті входження Саару в 1957 р. і п'ятьох земель колишньої НДР у 1990 р. (при тім, що Західний Берлін об'єднався зі Східним), те переформування мало місце один раз: у 1952 р. три землі — Баден, Вюртемберг-Баден і Вюртемберг-Гогенцоллерн — об'єдналися, утворивши нинішню землю Баден-Вюртемберг. Передбачена ст. 29 Основного закону процедура демократична, хоча і громіздка, але цю останню обставину навряд чи можна вважати недоліком, тому що поспішність тут може бути тільки шкідлива. Утім, згідно ст. 118, зазначене переформування трьох земель в одну відбулося по спрощеній процедурі — за допомогою угоди колишніх земель. У 1994 р. у перехідні і заключні положення Основного закону була включена ст. 118-а, відповідно до якої переформування на території земель Берлін і Бранденбург також може мати місце в спрощеному порядку — шляхом угоди обох земель при участі їхніх виборців.


Читайте також:

  1. I. Природні ресурси Землі.
  2. Біосфера Землі, її характерні властивості
  3. Біосфера Землі, її характерні властивості
  4. Будова Землі
  5. Будова Землі за геофізичними даними
  6. Будова, склад та фізичні властивості Землі
  7. Величина доходу від використання праці, землі й капіталу визначається величиною їхнього граничного внеску у виробництво певних товарів чи послуг.
  8. Виконання електричних мереж, ізольованих від землі.
  9. Випишіть держави, що у ХІУ ст. вели боротьбу за спадщину королів із династії Романовичів. Зазначте, на які землі претендували нижче згадані держави і на якій підставі.
  10. Виробничо-господарська організація — основна ланка національної економіки, у якій відбувається первинне, безпосереднє поєднання факторів виробництва: землі, капіталу і праці.
  11. Вкажіть номер правильної відповіді. При скількох балах землетрусу з'являються тріщини в землі до 10 см, великі гірські обвали?
  12. Внутрішні геосфери Землі




Переглядів: 586

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Федеральні міністерства. | Судова система ФРН.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.