Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Мідь, Цинк, Титан, Хром, Залізо, Нікол, Платина.

Атоми металів побічних підгруп мають, як правило, у зовнішньому електронному шарі 1—2 електрони, а в передостанньому — більше восьми s2p6d1…10). Значення потенціалів (тонізації атомів цих металів вищі, а їх актив­ність із збільшенням протонного числа зменшується. Так, найактивнішим металом побічної підгрупи І групи є мідь, найменш активним — золото.

Для металів характерні металічний зв'язок та металічні кристалічні решітки.

Металічний зв'язок — це зв'язок, який виникає між усуспільненими відносно вільними електронами та пози­тивно зарядженими іонами металів, що утворюють крис­талічну решітку.

Металічними називаються кристалічні решітки, у вуз­лах яких знаходяться окремі атоми або іони металів, зв'я­зані один з одним за рахунок усуспільнених електронів. Відмінність металічної решітки від іонної та молекулярної в основному полягає в наявності електронів, які вільно переміщаються.

Метали добре проводять електричний струм та тепло. Це пояснюється наявністю вільних електронів у металевій кристалічній решітці. Атоми та іони, що утворюють крис­талічну решітку металів, слабо пов'язані між собою, унас­лідок цього окремі частини кристала легко переміщаються або зсуваються відносно один одного, тому більшість металів пластична.

Метали поділяють на легкоплавкі (tпл<1000°С) та тугоплавкі (tпл>1000°С). За значенням густини метали по­діляють на легкі (ρ< 0,5 г/см3) та важкі (ρ>0,5 г/см3).

Найважчий із металів — осмій Оs, він у 40 разів важчий за найлегший — літій Lі.-Твердість металів різна. Найтверді­ший — хром Сr — ріже скло, найбільш м'які — калій, рубідій та цезій — ріжуться ножем.

Величини електропровідності різних металів змінюються у широких межах. Кращі провідники тепла та електрики — срібло та мідь.

Різноманітністю забарвлення метали не відрізняються: вони або сріблясто-білі (срібло, алюміній), або сріблясто-сірі (свинець, залізо), і тільки мідь червоного, а золото — жовтого кольору.

В атомах перехідних металів електрони заповнюють внутрішні енергетичні рівні, тому утримуються ядром сильніше, ніж електрони, розміщені на остан­ньому енергетичному рівні. Цим і пояснюється той факт, що радіуси атомів елементів побічних підгруп менші, ніж передбачалися за аналогією з атомами металів головних підгруп за нормального заповнення електронних шарів. Тому й виникає різка зміна активностей металів головних і побічних підгруп.

До побічної підгрупи І групи належать елементи Купрум Сu, Аргентум Аg і Аурум Аu. Кожен з них у своєму періоді є передостаннім d-елементом. Отже, в зовнішньому електронному шарі атомів елементів підгрупи Купруму в (п-1) d-стані повинно знаходитись по дев'ять електронів. Оскільки цей під-рівень близький до завершення, енергетично вигіднішим є перехід одного з s-електронів із зовнішнього шару в (п - 1) d-стан. Тому атоми Сu, Аg, Аu в зовнішньому електронному шарі містять по одному електрону, а в передостанньому — по 18 електронів (s2р6d10).

У разі збудження атомів Сu, Аg, Аu в утворенні хімічного зв'язку можуть брати участь один або два d-електрони передостаннього електронного шару, оскільки завершення d -підрівня атомів цих елементів відбувається внаслідок переходу зовнішнього s-електрона, і повна стабілізація 18-електронної струк­тури ще не досягається. Відповідно до цього елементи підгрупи Купруму виявляють ступені окиснення не тільки +1, а й +2 і +3. Для Купруму найхарактернішим є ступінь окиснення +2, для Аргентуму+1, для Ауруму+3 і навіть +5. Особлива стійкість ступеня окиснення атома Аргентуму +1 пояснюється відносно більшою міцністю конфігурації 4 d10, оскільки ця конфігурація утворюється ще у попередника Аргентуму — Паладію.

У табл. 5.2.1. подано деякі властивості елементів підгрупи Купруму.

Таблиця 5.2.1




Переглядів: 613

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальний огляд металічних елементів побічних підгруп. | Побічної підгрупи І групи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.