Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Прибуткова накладна

План

Лекція 10 Сервісні функції програми товарознавця, продавця, формування документів ними

1 Формування документів товарознавцем (переміщення, списання), журналів (складських, зняття резерву), звітів (за залишками товарів і ре­зерву).

2 Сервісні функції програми товарознавця.

3 Формування документів продавцем .

4 Сервісні функції програми продавця.

 

Для ведення складського обліку необхідно не так вже й багато:

1. Введення товарів на склади - це здійснюється шляхом введення в базу прибуткових накладних.

2. При видачі товарів необхідно керуватися видатковими накладними.

Якщо ви вводите коректні дані, то за допомогою звітів, які також продумані в цій версії «Торгівля + склад», Ви можете отримати дані про наявність товарів на складах, а також про кількість проданих товарів або відданих на реалізацію і т.д.

Почнемо по порядку:

1. Для того щоб вивести товар на склад вам необхідно ввести сам товар (найменування товару) у каталог товарів. Що являє собою каталог товарів: по-перше, спочатку кожен може формувати даний каталог по своєму, але є всього лише два способи:

- У вигляді списку, в якому всі товари йдуть за алфавітом

- У вигляді ієрархічної системи папок.

 

 

 


У нас на складі різного роду товари, як ми знаємо будь-який товар можна розподілити за деякими групами, наприклад, по фірмі виробника.

Як Ви бачите на перший погляд, даний каталог схожий на одну з програм ком'ютера «Провідник»

Заходимо в покажчик «Операції» (на нашій картинці третій за рахунком від «Файл»), знаходимо в товари, і ось перед нами каталог товарів.

Для створення будь-якого нового документа або введення інформації в будь-який з каталогів програми є одна кнопка на всіх активних вікнах (див. по стрілці).

Якщо ми натиснемо на клавішу, не виділивши перед цим ту чи іншу папку, то товар міститься в самому низу за списком після папок.

А якщо нам необхідно внести нове найменування у вже існуючу папку, то необхідно «клацкнуть» два рази в папці, і папка відкриється, і ввести нове найменування. При введенні найменування нам необхідно вказати багато характеристик, такі як: закупівельна ціна, країна виробник, номер ВМД (якщо потрібно) і т.д.

Як створити нову папку? Немає нічого простішого. Наступна кнопка на активному вікні (правіше) папка, натиснувши на неї, ми можемо створити нову папку, залишилося тільки ввести назву папки. Для того щоб створити папку в папці, відкрийте папку, в якій вам необхідно створити папку і сміливо натискайте на значок «тека» і т.д. (Читай вище).

Тепер ми з Вами готові ввести товари на наш склад, робиться за допомогою використання документа «прибуткова накладна»

Журнал прибуткові накладание

На засланні «Журнали» зберігаються всі журнали документів (див. Рис2)

У журналі зберігаються і редагуються прибуткові накладні. У заголовку вікна журналу видається інтервал видимості документів, який можна змінити під час роботи з журналом. Інтервал видимості документів відразу у всіх журналах можна встановити в пункті меню "Сервіс", пункт "Параметри", закладка "Журнали".

Найлівіша графа журналу - службова. У ній різними значками позначається стан документа. За значеннями реквізитів, які виводяться в графах журналу, можна здійснювати довільний пошук.

У нижній частині журналу відображається вміст поля "Коментар" виділеного документа.

У журналі є кнопка "Дії". При натисканні цієї кнопки поруч відкривається меню: "Структура підпорядкованості", "Руху документа" і "Ввести на основании" (див. "Дії по документу" в документації до конфігурації). Всі вироблені у цій кнопці дії будуть ставитися до того документу в журналі, на якому знаходиться виділення.

Докладніше про роботу з журналами можна прочитати у Посібнику користувача по 1С: Підприємству.

Прибуткові накладні призначені для оформлення операцій, пов'язаних з оприбуткуванням товарів, одержуваних від контрагентів в порядку звичайної торговельної діяльності, пов'язаної із закупівлею товарів. За допомогою цих документів оформляються також операції з повернення товару покупцем.

Операція повернення може оформлятися на підставі документа, за допомогою якого була оформлена відвантаження товару (видаткова накладна).

Повернення позначається в заголовку форми накладної і в самій формі.

Прибуткові накладні створюються, зберігаються і редагуються в спеціальному журналі "Прибуткові накладні". Новий документ викликається також за допомогою меню "Документи" / "Прибуткові" / "Приходная накладная".

Товар Кількість Ціна Сума
Товар 1
Товар 2
Разом

 

 

Σ товара1 = к-ть Товару 1 * Ціна Товару 1

Σ товара2 = к-ть Товару 2 * Ціна Товару 2

Σ Всього = Σтовара1 + Σтовара2

На підставі прибуткової накладної можна виписати наступні підлеглі документи:

- "Видатковий касовий ордер" - для готівкової оплати

отриманого товару. Безготівкова оплата фіксується

документом "Рух грошових коштів".

- "Видаткова накладна" - для оформлення повернення

відвантаженого постачальнику товару.

- "Реєстрація рахунки-фактури" - для того, щоб

зареєструвати одержуваний рахунок-фактуру.

- "Доручення" - для отримання товару.

- "Коригування залишків за ВМД" - обліку залишків за ВМД.

Підставою для виписки прибуткової накладної на повернення може бути документ "Видаткова накладна" для оформлення операції повернення товару від покупця. - При цьому якщо прибуткова накладна оформляється за видатковою накладною (повернення від покупця), її товарний склад копіюється (оскільки, якщо повертається не весь товар, легше потім видалити зайві рядки або зменшити кількість товару, ніж заповнювати наново).

- Якщо прибуткова накладна оформляється як поворотна, але не за видатковою накладною, а як самостійний документ, вона розглядається програмою як прибуткова накладна при купівлі товару у покупця (проводиться по регістру "Взаєморозрахунки з покупцями"). Початкового заповнення складу не проводиться.

 

3.Виведення інформації та оформлення документації (витрата товарів ісупровідна документація)

 

І так ми з вами ввели товар на склад, і тепер нам необхідно відпустити зі складу продукцію для покупця. Для цього нам необхідно оформити видаткову накладну і інші документи для укладення угоди, такі як:

- Видаткова накладна (форма ТОРГ-12, Додаток 1)

- Рахунок-фактура

- Касовий ордер.

 
 

Р ис. 2

Заходимо на заслання «Документи» натискаємо і за допомогою мишки виділяємо потрібний нам документ, в нашому випадку видаткова накладна і натискаємо і отримуємо порожній документ. Нумерація документів автоматична, у порядку оформлення присвоюється номер і дата, причому дату документа можна міняти, а номер документа залишається унікальним. Форми всіх документів, які оформляються за допомогою 1С, відповідають формам, що затверджені відповідними органами.

Починаємо оформляти:

Перша графа, яку нам необхідно заповнити «Фірма» - ця графа вказує фірму, яка продає даний товар.

Друга графа - ціни. Тут Ви вибираєте валюту розрахунку.

Третя графа - покупець. Ми можемо вибрати з каталогу «Покупці», який ми так само формуємо самостійно. (Див. як створити каталог «Товари»).

Наступні графи - товар. Обираємо товар з каталогу, далі ставимо кількість, ціну. Для вибору наступного товару натискаємо кнопку на клавіатурі "Insert" або кнопку ввести новий рядок, вона у всіх папках і документах однакова (див. рис1.)

Наочно як виглядає Видаткова накладна можна подивитися на Рис.3, а також як формується журнал видаткові накладні.

 


Читайте також:

  1. Накладна
  2. НАКЛАДНА
  3. Питання № 7 Податкова накладна
  4. Прибуткова частина бюджету. Реалізація тиражу. Реклама. Видавнича і комерційна діяльність.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Приклад 3. | Журнал видаткові накладні

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.