Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організаційні форми об'єднання підприємств

 

Підприємства мають право на добровільних засадах об'єднувати різні види своєї діяльності, якщо це не суперечить антимонопольному законодавству. Підприємства, що входять до об'єднання, зберігають господарську самостійність, право юридичної особи та не змінюють форми власності.

1. Корпорації.

Об'єднання підприємств, що здійснюють спільну діяльність на основі централізації функцій науково-технічного виробничого розвитку, а також зовнішньоекономічної, інвестиційної, фінансової та іншої діяльності, організації господарчого обслуговування підприємств. Підприємства –учасники корпорації наділяють її частинами своїх повноважень і функцій, у тому числі з представництва їх інтересів у взаємних відносинах з іншими організаціями. У зв'язку з цим підприємства – учасники корпорації не повинні одночасно входити до складу інших корпорацій.

2. Концерни.

Створюються внаслідок розширення підприємств, відкриття ними філіалів або придбання інших підприємств. Це об'єднання галузевих виробничих підприємств, наукових установ, транспортних організацій, банків на основі повної фінансової залежності від одного або групи підприємств. Це найбільш жорстка форма об'єднання; підприємства, що входять до концерну, не можуть бути у складі інших об'єднань. Для концернів характерне централізоване управління. Самостійність підприємств можлива лише під час розв'язання оперативних питань.

3. Картелі.

Виникають внаслідок угод між рівноправними підприємствами з окремих питань. Наприклад, у ціновому картелі його учасники домовляються про єдину політику цін. Можливі також домовленості про ринки збуту, стандарти якості та інше.

4. Консорціуми.

Створюються на договірних засадах для виконання певної тимчасової діяльності. Після завершення визначеної діяльності консорціуми можуть бути ліквідовані або перетворитися в інший вид договірного об'єднання.

5. Господарські асоціації.

Створюються з метою координації господарчої діяльності, поглиблення спеціалізації та розвитку кооперації, організації спільних виробництв на основі об'єднання учасниками своїх фінансових матеріальних ресурсів. Члени асоціації можуть входити до складу інших об'єднань підприємств без погодження на асоціацію.

6. Франчайзні організації.

Це форма підприємницької діяльності, яка полягає у наданні права на виробництво і реалізацію продуктів з наданням технічної та організаційної допомоги.

 




Переглядів: 845

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Різновиди та типологія організацій | Внутрішнє та зовнішнє середовище організації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.