За видами діяльності організації бувають: господарські і громадські. Господарські виробляють товари або послуги: виробничі, промислові, транспортні, сільськогосподарські, посередницькі тощо. Громадські – політичні партії, спілки, блоки, церква та інші релігійні громади, професійні спілки, організації науки, культури, спорту, екологічні, правозахисні та інші, які здійснюють добровільну громадську діяльність.
За регламентованістю: формальні – офіційно зареєстровані, створені з волі керівництва; чинні на підставі існуючого законодавства і встановлених регламентів (статус, положення).
Типологія організацій, що здійснюють підприємницьку діяльність
За галузевою незалежністю: виробничі, сфери послуг тощо. За формою власності: індивідуальні – засновані на особистій власності громадян України та винятково на їхній праці; сімейні – засновані на власності та праці громадян України однієї родини, які проживають разом; приватні – засновані на власності окремих громадян України, з правом наймання робочої сили; колективні – засновані на власності трудових колективів, кооперативів, інших статутних товариств, громадянських і релігійних організацій; комунальні – засновані на власності адміністративно-територіальних одиниць; загальнодержавні – засновані на загальнодержавній власності; спільні – на базі об'єднання майна різних власників (юридичних осіб і громадян як України, так і інших держав), на змішаній формі власності.
За розмірами: малі, середні, великі. В основу поділу за законодавством в більшості країн покладено чисельність персоналу.
За правовим статусом: одноосібні – об'єднання підприємців у господарські товариства, акціонерні товариства – відкриті та закриті, повні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю.
За прибутковістю: прибуткові – головною їхньою метою є прибуток; неприбуткові – головна мета інша, але теж можуть одержувати певний прибуток, який спрямовується на існування і розвиток організації (благодійні фонди, релігійні та інші громадські організації).
За джерелами фінансування: бюджетні – основним джерелом існування є державний або місцевий бюджет; небюджетні – мають інші джерела формування власних коштів.
В українському законодавстві організації, що мають статус юридичної особи, називають підприємствами.