Працівники НСПС (психологи) підпорядковані керівництву відповідного Центру і узгоджують свою діяльність з адміністрацією установ, в яких вони працюють.
Діяльність НСПС забезпечується спеціалістами психологами, соціологами, соціальними педагогами, які мають відповідний диплом і ліцензію на конкретний вид роботи. Заміщення посад у НСПС відбувається на конкурсній основі. Працівники НСПС підпорядковані керівництву відповідного Центру і узгоджують свою діяльність з адміністрацією установ, в яких вони працюють.
Професійна підготовка працівників НСПС здійснюється державними, приватними або неурядовими навчальними закладами, які пройшли акредитацію на певний період. Рівень кваліфікації спеціалістів визначається Державною комісією і підтверджується ліцензією.
Акредитація навчальних закладів і атестація спеціалістів час від часу повторюються.
Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації психологів мають відбуватися за напрямами, зазначеними вище. При цьому кожен із цих напрямів має містити в собі спеціалізації з більш вузьких проблем. Після того як студент (курсант) оволодів загальними положеннями й методами конкретного напряму служби, що підтверджується дипломом, він може спеціалізуватись у конкретній проблематиці, за якою отримує ліцензію на проведення певного виду практичної роботи:діагност, консультант тощо.
Основні спеціалісти НСПС повинні мати вишу гуманітарну освіту, конкретну спеціалізацію, певний досвід практичної роботи. На всіх етапах професійного зростання спеціалісти НСПС проходять професійний відбір за стандартними методиками. Центри НСПС відстежують професійне просування кожного спеціаліста, який їм підпорядкований.
Елементи національної системи соціально-психологічної служби уже створені й функціонують, посилюється координація між психологічною службою системи освіти і соціальною службою для молоді, центрами соціально-психологічної реабілітації населення, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС, комісіями у справах неповнолітніх тощо. Усе це свідчить про інтеграцію зусиль психологів і соціальних працівників різного відомчого підпорядкування довкола реальної життєвої проблематики людини. Таким чином практична психологія реально впливає напроцес гуманізації суспільства.