Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Захист корпоративних прав



 


але не необережність. Вимагання, як і грінмейл, може здійснюва­тися лише у формі вольового вчинку (дії). Думки, почуття, реф­лекторні дії людини не можуть кваліфікуватися як правопору­шення, тому що право не може визначити та контролювати їхню спрямованість, регулювати їх за допомогою правових установ­лень. Вимагаючи чужу власність, чуже майно, грінмейлер своєю протиправною поведінкою спричиняє (заподіює) шкоду осо­бистим, колективним корпоративним інтересам, не задумуючись про шкідливі наслідки своїх вчинків. Отже, зв'язок між поведін­кою грінмейлера та подальшими наслідками не може бути випад­ковим, він є закономірним, що випливає з протиправної поведін­ки правопорушника.

Тактика вимагання за допомогою грінмейлу досить проста і давно відома в підприємницьких колах. Схема класичного грін-мейлу передбачає, що атакуюча сторона купляє на фондовому ринку невеликий пакет акцій компанії, яка досягла успіху, після чого новоспечений акціонер вдається як до тактики підкупів, фабрикацій кримінальних справ щодо керівництва, так і до так­тики інтриг, змов, маніпуляцій громадською думкою для зміни балансу на свою користь. Справа доходить до суду, після чого питання на користь атакуючої сторони вирішується шляхом від­мови від претензій підприємства-жертви або продажу свого па­кета акцій за завищеною ціною. Цей бізнес-конфлікт, далекий від ділової етики, супроводжується дезорганізацією керівни­цтва, демонстрацією перед міноритаріями економічної неспро­можності підприємства, скупкою у дрібних членів корпорації акцій за суми, що перевищують їхні піврічні або річні заробітки. Паралельно з цими загарбницькими заходами від імені мінори-таріїв ініціюються різного характеру перевірки підприємства та порушуються кримінальні справи щодо керівництва або мажо­ритарне за надуманими підставами. Для легального і фактично законного вилучення рейдеру достатньо 30% плюс одна акція підприємства, що поглинається, а це дає можливість провести збори акціонерів навіть без інших власників акцій. Атака про­довжується шляхом арешту активів, пакета акцій або рахунків за рішенням суду. При цьому вартість арештованого майна на­багато перевищує обсяг претензій позивача до компанії, що ста­ла об'єктом нападу. Такі недружні акції часто призводять до різ­кого утруднення господарської діяльності атакованої компанії та зрештою — до захоплення її власності.


Узагальнюючи практику грінмейлу, можна запропонувати цілий комплекс засобів для запобігання корпоративного шанта­жу, а саме: мінімізація числа міноритаріїв, додержання передба­чених законодавством прав акціонерів, приведення у відповід­ність до правових норм документів приватизації підприємства, передача реєстру акціонерів незалежному реєстроутримувачу, здійснення контролю за рухом майна в реєстраційному органі, моніторинг стану особових рахунків у реєстрі, протидія витоку інформації, постійна перевірка лояльності менеджерів тощо.

Сьогодні в Україні найбільш незахищеними компаніями-мі-шенями досі є ті, в яких концентрація контрольного пакета ак­цій ще не здійснилася. Зазвичай це AT, в яких достатньо великі пакети (15—20% від статутного капіталу) сконцентровані в ру­ках акціонерів-партнерів, менеджменту або портфельних інвес­торів.

Експерт з корпоративних відносин 11. Зябрена серед факто­рів, що сформували правила гри за участі грінмейлу на україн­ському ринку купівлі-продажу вітчизняних AT, виділяє такі основні, як відсутність урегульованої законодавчої бази; неефек­тивне функціонування цінних паперів як одного із найважливі­ших інструментів публічного контролю над AT; недодержання норм корпоративного управління.

На відміну від європейської, українську модель корпоратив­ного управління характеризує відсутність навичок, а іноді й не­вміння працювати з акціонерним капіталом з боку керівництва, знаходити шляхи взаєморозуміння з дрібними акціонерами, за­мінюючи його авторитарними методами. Погіршує ситуацію і неготовність керівників підприємств до управління процесами антирейдерського захисту, в тому числі й превентивного: згідно з результатами опитування 90% директорів AT не опрацьову­ютьплан реалізації стратегії захисту свого підприємства, чекаю­чи,поки почнеться захоплення; лише 7% опитаних, спираючисьна аналіз тенденцій та економіко-виробничий стан і психологіч­нийклімат товариства, впевнені у своїх можливостях; і тільки3% активно діють у цьому напрямі: провадяться роботипрофі­лактичного характеру із захисту підприємства відпоглинання таінших недружніх дій щодо власності, довіряючикваліфікова­ним юридичним органам проаналізувати структуру та юридичну якістьзасновницьких документів AT з позиції оцінки ефектив­ності захисту у випадку недружніх дій з подальшою розробкою


22*


340



Читайте також:

  1. III. Захист інтересів клієнта
  2. V. Порядок подання роботи на рецензiю i захист роботи
  3. VI. РАДІАЦІЙНИЙ, ХІМІЧНИЙ, БІОЛОГІЧНИЙ ЗАХИСТ
  4. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  5. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  6. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  7. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  8. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  9. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  10. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  11. Акустичні засоби|кошти| захисту
  12. Алгоритми захисту цифрової просторової інформації




Переглядів: 348

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.