Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ДОВІРЕНІСТЬ

Ми, що нижче підписалися, студенти юридичного факультету ІV курсу 03 групи — довіряємо старості

Коваленко Ользі Іванівні

(прізвище, ім’я, по батькові)

отримати в касі ВНЗ для видачі суми стипендії, які нам належать, за відомістю за 07 семестр 200__/200__ навчального року.

№ з/п Прізвище та ініціали студента Підпис № з/п Прізвище та ініціали студента Підпис
Антипенко М. В.   Коприч П. В.  
Броварець Т. Л.   Кутахов С. М.  
Варвич К. П.   Лиховець Н. В.  
і т. д.   і т. д.  

Завіряючи цю довіреність, прошу видавати старості Коваленко О. І. належні студентам суми стипендії. Особистий підпис Коваленко якої підтверджую

«__» ___________ 200 __ р.

 

Декан факультету

______________________ /В. Н. Петрів/

 

Останнім часом практикується виплата стипендій через банкомати.

Розрахунки зі стипендіатами є однією із найтрудомісткіших ділянок обліку, тому здебільшого вони здійснюються на ПК. Локальні системи автоматизації обліку стипендій розроблені з урахуванням чинних нормативних документів і забезпечують виконання таких завдань:

· нарахування стипендій;

· нарахування надбавок до стипендій, премій;

· індексацію стипендій (за потребою);

· розрахунок різних видів утримань (податку з доходів, профспілкових внесків, плати за проживання в гуртожитку, аліментів тощо);

· отримання необхідних даних для складання звітності;

· достовірне і своєчасне відображення різних операцій за розрахунками зі стипендіатами на рахунках бухгалтерського обліку.

Система обліку стипендій передбачає автоматизацію за субрахунком № 662, спрямовану на виконання таких підзавдань:

· пофакультетного обліку нарахування та виплати стипендій;

· обліку нарахування та виплати стипендій за академічними групами;

· обліку нарахування та виплати стипендій іноземним студентам, аспірантам і докторантам;

· обліку всіх видів утримань зі стипендій вітчизняних та іноземних студентів, аспірантів, докторантів;

· отримання необхідних даних для зведеного синтетичного обліку стипендій (заповнення меморіального ордера № 5);

· видачу довідок про розмір стипендій, отриманих за рік (місяць);

· отримання необхідних даних для складання звітності.

Передбачається взаємозв’язок з іншими ділянками бухгалтерського обліку, що досягається завдяки бухгалтерським записам у єдиний масив зведеного синтетичного обліку.

4.9. Облік розрахунків із грошового
забезпечення військовослужбовців

Військова служба у Збройних Силах України та інших військових формуваннях є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України.

Кожному військовослужбовцю присвоюється військове звання. Військові посади і відповідні їм військові звання передбачаються у штатних розписах військових частин.

Облік особового складу здійснює стройовий відділ на бланках типової форми. На кожного офіцера, сержанта та старшину, які проходять службу за контрактом, заводиться особова справа, а на кожного військовослужбовця страхової служби — обліково-послужна картка. Призначення на службу, звільнення і переміщення особового складу оформлюють наказами командирів військових частин та вищих командирів (начальників).

На відміну від працівників військовослужбовці отримують не заробітну плату, а грошове забезпечення, джерелом фінансування потреб у коштах на виплату якого є фонд грошового забезпечення, який щорічно створюється за рахунок бюджетних асигнувань. Крім того, держава гарантує військовослужбовцям безоплатне отримання житла, речового, продовольчого, медичного та інших видів забезпечення у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України і враховують характер та умови службової діяльності.

Грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня, вченого звання, тривалості й умов військової служби. За своїм економічним змістом грошове забезпечення нагадує почасову форму оплати праці, але не є таким. За роботу понад встановлений службовий час за дні відпочинку та святкові дні грошове забезпечення військовослужбовцям додатково не виплачується.

Грошове забезпечення військовослужбовцям виплачується в межах асигнувань, передбачених кошторисом на зазначені цілі й складається з окладів грошового утримання та додаткових видатків грошового забезпечення (рис. 4.11).

 

Рис. 4.11. Склад грошового забезпечення
військовослужбовців

Грошове утримання є базою нарахування додаткових видів грошового забезпечення, які за економічним змістом поділяють:

а) за стимулювальними функціями (тривалість військової служби — надбавка за вислугу років, винагорода за безперервну службу; кваліфікація — надбавки за класну кваліфікацію, за науковий ступінь і вчене звання, за знання і використання іноземної мови);

б) залежно від певних чинників (особливих умов служби — надбавки за особливі умови служби, за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, за роботу з особливим складом, морське грошове забезпечення; характер компенсацій та гарантій — одноразові допомоги на початкове облаштування, грошові допомоги на оздоровлення тощо; виконання додаткових обов’язків — винагорода за водолазні роботи, за стрибки з парашутом, за бойове чергування).

Табель використання робочого часу, який є єдиним і основним документом для нарахування заробітної плати працівників бюджетних установ, на військовослужбовців не ведуть. Нарахування грошового забезпечення здійснюють на підставі затвердженого в установленому порядку штатного розпису, норм грошового забезпечення, роздавальних відомостей, наказів та інших документів про призначення на посади, проходження служби та звільнення з неї, грошових атестатів, особових справ.

Зарахування на грошове забезпечення військовослужбовців здійснюється на підставі грошових атестатів та наказів командирів військових частин про зарахування до списків особового складу.

Приклад нарахування грошового забезпечення за листопад 2005 року начальнику штабу військової частини А — 0000 підполковнику Васюку І. В.:

розмір окладу за військове звання «підполковник» становить 130 грн;

штатом військової частини оклад за посадою начальнику штабу встановлено у розмірі 170 грн;

на підставі записів в особовій справі на 1 листопада 2005 ро-
ку вислуга років становить 19 років 6 місяців. За вислуги від 15 до 20 років встановлюється надбавка в розмірі 30 % від окладів грошового утримання. Сума надбавки становитиме 90 грн
[((130 + 170) × 0,3)];

щомісячна надбавка в розмірі 100 % грошового забезпечення становить 390 грн (130 + 170 + 90);

надбавка за роботу із таємними документами в розмірі 20 % від посадового окладу — 34 грн (170 × 0,2);

надбавка за стаж безпосередньої роботи (21 рік) у розмірі 15 % від місячного грошового забезпечення — 122 грн 10 коп. [(130 + 170 + 90 + 390 + 34) × 0,15 ];

премія за минулий місяць у розмірі 33,3 % від місячного грошового забезпечення — 312 грн 03 коп. [(130 + 170 + 90 + 390 +
+ 122,10) × 0,333].

Загальна сума нарахувань за листопад становить 1248 грн
13 коп.

Податок із доходів фізичних осіб за листопад за ставкою 13 % становить 162 грн 24 коп.

Грошова компенсація суми податку з доходів фізичних осіб, утримана з грошового забезпечення, — 162 грн. 24 коп.

Таким чином, підполковнику Васюку І. В. виплачено за листопад 2005 року: грошового забезпечення — 1085 грн 89 коп. (1248 грн 13 коп. — 162 грн 24 коп.) і грошової компенсації суми податку — 162 грн 24 коп., разом — 1248 грн 13 коп.

Регістром аналітичного обліку розрахунків з грошового забезпечення є картка особового рахунка військовослужбовця, в якій відображається інформація, необхідна для нарахування належних сум. У ній, крім того, щомісячно відображають нараховані суми, утримання з них, а також дані про фактично виплачені або депоновані суми. Нарахування грошового забезпечення здійснюється раз на місяць і відображається в останній день місяця.

Регістром синтетичного обліку розрахунків із грошового забезпечення є меморіальний ордер № 5/1 «Зведення розрахункових відомостей з грошового забезпечення військовослужбовців, який систематизується за економічною та програмною класифікацією видатків, а також за загальним і спеціальним фондами.

Для обліку розрахунків із грошового забезпечення та інших винагород призначені субрахунки класу 6 Плану рахунків «Поточні зобов’язання»:

№ 661/1 — «Розрахунки із грошового забезпечення військовослужбовців»;

№ 661/3 — «Розрахунки зі щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються із грошового забезпечення військовослужбовців»;

№ 674 — «Розрахунки за спеціальними видами платежів».

Щомісячно з грошового забезпечення військовослужбовців утримується податок з доходів фізичних осіб на загальних підставах. Одночасно їм виплачується грошова компенсація сум податку. Для операцій, пов’язаних із виплатою цієї компенсації, призначений субрахунок № 661/3.

На субрахунку № 674 відображається стан розрахунків з військовослужбовцями стосовно нарахувань і виплат, які не входять до фонду грошового забезпечення.

Основні бухгалтерські проведення з обліку нарахувань і утримань з грошового забезпечення військовослужбовців наведено в табл. 4.19.

Таблиця 4.19

Основні бухгалтерські проведення з обліку
розрахунків з грошового забезпечення
військовослужбовців.

№ з/п Зміст операцій Кореспонденція рахунків
Дебет Кредит
1 2 3 4
Нараховано грошове забезпечення військовослужбовцям 801, 811—813 661/1
Утримано із грошового забезпечення вій- ськовослужбовців 661/1 363, 641, 663, 664, 667, 668, 674
Виплачено грошове забезпечення військовослужбовцям 661/1
Депоновано грошове забезпечення військовослужбовців 661/1
Перераховано грошове забезпечення військовослужбовців на карткові рахунки 321, 323, 326
Нараховано щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забез- печення військовослужбовців 801, 811, 813 661/3
Виплачено щомісячну грошову компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб 661/3

 

Із грошового забезпечення військовослужбовців здійснюються всі зазначені раніше види утримань, крім внесків до Пенсійного фонду і Фонду соціального страхування. На грошове забезпечення не нараховуються внески до цих фондів.

Нараховані суми грошового забезпечення та грошової компенсації сум податку з доходів військовослужбовців відображають за КЕКВ 1112 «Грошове забезпечення військовослужбовців».


Читайте також:

  1. Довіреність та її види. Представництво без повноважень.
  2. Документ «Довіреність»
  3. ТЕМА 11. Представництво та довіреність.
  4. ТЕМА 11. Представництво та довіреність.




Переглядів: 514

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій | Тести до розділу 4

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.