3. Структура та функції сучасної сім’ї. Типологія сім’ї.
4. Причини сімейних конфліктів як предмет соціологічних досліджень.
Література.
В.Г.Городяненко. Соціологія. – К., 2006 . ст. 339-411
В.М.Піча. Соціологія . – Л., 2007 .ст. 206-222
Н.Й. Черниш Курс лекцій. – Л., 1996 .ст.. 201-225
Поняття про предмет соціології сім’ї.
Соціологія сім’ї — галузь соціології, що вивчає закономірності виникнення, функціонування й розвитку сімейно-шлюбних стосунків як соціального феномену в конкретних соціокультурних умовах.
Предмет соціології сім’ї — специфічні соціальні відносини, що виникають між сім’єю і суспільством та всередині сім’ї. Об'єкт її — сім'я як мала соціальна група і як специфічний соціальний інститут регулювання відтворення людини за допомогою певної системи норм, ролей. Найчастіше соціологія сім'ї використовує категорії «сім'я», «шлюб», «умови життя» тощо.
Предметом сучасних соціологічних досліджень сім'ї є типи соціальних відносин у ній; чинники, які детермінують чисельність і структуру сім'ї; зв’язки сім'ї з іншии соціальними спільнотами і сферами соціального життя; суспільні функції сім'ї, мотивація шлюбів і причин розлучень; внутрісімейні конфлікти, тенденції розвитку шлюбно – сімейних відносин та ін..
Сім'я відіграє велику роль у сучасному суспільстві. Вона є первинною клітиною соціальних груп, класів, які утворюють соціальну структуру будь-якої країни. Життя більшості людей так чи інакше пов'язане з сім'єю
Соціологія шлюбу і сім'ї – галузь соціології, яка досліджує формування, розвиток і функціонування сім'ї, шлюбно-сімейних відносин.
Шлюб – історично обумовлена, санкціонована і регульована суспільством форма стосунків між жінкою і чоловіком, що визначає їх права і обов 'язки стосовно одне одного і дітей.