Польовий шпат (ортоклаз і мікроклін). Блиск скляний. Колір білий, світло-сірий. При розколюванні дає в двох напрямках рівні, як би відполіровані, блискучі поверхні, а в третьому направленні – нерівну, матову (відмінність від кварцу). Суцільна зерниста, щільна маса або вкраплення в породі.
Кварц. Колір білий або світло-сірий. Злам у всіх напрямках нерівний (відмінність від польового шпату). Суцільно зерниста маса; зустрічається також і у вигляді вкраплень в породі або у вигляді пухкого кварцового піску.
Халцедон. Блиск восковий. Колір білий, сіруватий. Щільний натічний, іноді в порожнинах зустрічаються дрібні кристали гірського кришталю. Злам нерівний, плоско-раковистий. У зламі дає гострі, ріжучі краї.
Опал. Колір білий. Студенеподібні натічні утворення, ніздрюваті накипи, жовна, сталактити, агрегати, що нагадують за зовнішнім виглядом будову дерева (скам'яніле дерево).
Гірський кришталь. Блиск скляний. Безбарвний. Має вигляд шестигранних призматичних кристалів, що закінчуються пірамідами, або суцільними щільними масами з нерівним зламом. На поверхні кристалів спостерігається поперечна штриховка.
Колір жовтий, бурий, рожевий, червоний
Дає порошок
Бурий залізняк, або лимоніт. Колір іржаво-бурий. Порошок іржаво-бурий, охряно-жовтий. Має вигляд суцільних щільних мас або натічних утворень (сталактити та інші форми); іноді шлакоподібний чи складається з зцементованих і пухких дрібних кульок.
Червоний залізняк, або гематит. Колір вишнево-червоний. Порошок вишнево-червоний (як у спілої вишні). Суцільна зерниста, щільна маса.
Вольфраміт. Колір бурувато-чорний. Порошок бурий, майже чорний. Важкий. При розколюванні дає в одному напрямку рівну поверхню зламу (відмінність від олов'яного каменю).
Олов'яний камінь, або каситерит. Колір бурий. Порошок світло-бурий, білий. Важкий. Поверхня зламу у всіх напрямках нерівна (відмінність від вольфраміту).