Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сірка - S.

Фізичні властивості. Сірка на відміну від інших самородних елементів має молекулярну решітку, що визначає її низьку твердість (сірка м'яка або середньої твердості), відсутність спайності, хрупкість, нерівний злам і зумовлений ним жирний блиск, лише на поверхні кристалів спостерігається скляний блиск. Сірка має погану електропровідність, слабку теплопровідність, невисоку температуру плавлення (112,8° С) і займання (248° С). Самородна сірка загоряється від сірника і горить блакитним полум’ям; при цьому утворюється сірчистий газ, що має удушливий запах. Колір у самородної сірки світло-жовтий, солом'яно-жовтий, медово-жовтий, зеленуватий, різновиди що вміщують органічні рештки набувають буре, сіре, або чорне забарвлення. Вулканічна сірка яскраво - жовта, помаранчева, зеленувата. Риска біла, звичайно з жовтуватим відтінком. Зустрічається сірка у вигляді суцільних щільних, натічних, землистих, порошкуватих мас; також бувають нарости, кристали, друзи, желваки, нальоти, кірочки, включення і псевдоморфози за органічними залишками. Сингонія ромбічна.

Відмінні ознаки. Для самородної сірки характерні: неметалічний блиск і те, що сірка займається від сірника і горить, виділяючи сірчистий газ, що має різкий задушливий запах. Найбільш характерним кольором для самородної сірки є світло-жовтий.

Хімічні властивості. Загорається від сірника і горить блакитним полум'ям, при цьому утворюється сірчистий газ, що має різкий задушливий запах. Легко плавиться (температура плавлення 112,8° С). Температура горіння 248° С. Розчиняється у сірковуглецеві та у гасі.

Різновид. Волканіт (селениста сірка), помаранчево-червоного, червоно-бурого кольору. Походження вулканічне.

Походження. Зустрічається самородна сірка поверхневого і вулканічного походжень. Сірка поверхневого походження утворюється при відновлені сульфатів (головним чином гіпсу) органічної речовини і при окисленні сульфідів (переважно піриту).

Цей процес розкладу гіпсу і виділення сірки йде за участю живих організмів – сіркобактерій. Сіркобактерії також окислюють сірководень і відкладають сірку у своєму тілі.


Читайте також:

  1. Йод, розчин йоду спиртовий, розчин Люголя, йодинол, калію йодид, йодоформ, калію перманганат, розчин перекису водню, гідроперит, сірка очищена, сірка осаджена, натрію тіосульфат.
  2. Сірка осаджена – Sulfur precipitatus
  3. Сірка очищена - Sulfur depuratum




Переглядів: 1256

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Платина - Pt | Модуль 2. Головні породоутворюючі мінерали

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.