Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Та ручний кулемет Калашникова (РКК74)

РОЗДІЛ 4

ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ЗАГАЛЬНА БУДОВА

СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ ТА РУЧНИХ ГРАНАТ

Мм автомат Калашникова (АК74)

та ручний кулемет Калашникова (РКК74)

5,45-мм автомат Калашникова є індивідуальною зброєю, а 5,45-мм ручний кулемет Калашникова (рис. 4.1) є зброєю стрілецького відділення. Вони призначені для знищення живої сили і ураження вогневих засобів супротивника. Для ураження супротивника в рукопашному бою до автомата приєднується багнет-ніж. Для стрільби і спостереження в умовах природної нічної освітленості до автоматів АК74Н (АКС74Н) і АК74М та кулеметів РКК74Н, РККС74Н приєднується нічний стрілецький приціл універсальний (НСПУ).

 

Рис. 4.1. Загальний вигляд 5,45-мм автомата АК74

та ручного кулемета Калашникова РКК74

 

Для стрільби з автомата (кулемета) використовуються малокаліберні 5,45-мм патрони (5,45×39) зі звичайними (стальним осердям) і трасуючими кулями. Малокаліберна куля має високу початкову швидкість, достатню пробивну здатність та більш настильну траєкторію, ніж 7,62-мм куля зразка 1943 р. Застосування малоімпульсного 5,45-мм патрона також позитивно вплинуло на влучність стрільби і купчастість бою. Зниження загальної маси патрона дозволило збільшити боєзапас, який переноситься ( див. табл. 4.4).

З АК74 (РКК74) ведеться автоматичний або одиночний вогонь. Автома­тичний вогонь є основним видом вогню: він ведеться короткими (до 5 пострілів) і довгими (до 10 пострілів з автомата і до 15 пострілів з кулемета) чергами або безперервно. Постачання патронів при стрільбі здійснюється з коробчатого магазина місткістю: у автомата – на 30 патронів, у кулемета – на 45 патронів. Магазини автомата і кулемета взаємозамінні.

В АК74 була збережена та удосконалена принципова схема автоматики, що використовувалась в автоматах АК47 та АКМ. Конструкція АК74 практично повторює будову АКМ, але у останнього модифіковано 53% деталей. Нововведенням є двокамерний дуловий пристрій, що виконує функції дулового гальма-компенсатора і полум’ягасника.

Принцип дії автоматики АК74 (РКК74)заснований на використанні енергії порохових газів, що відводяться через отвір у стінці каналу ствола до газового поршня затворної рами з її довгим рухом назад (ІІ-й клас, 1-а група, тип А).

При пострілі (рис. 4.2) частина порохових газів, що рухаються за кулею, спрямовується крізь отвір у стінці каналу ствола у газову камору, тисне на передню стінку газового поршня і відкидає його разом із затворною рамою у заднє положення. При відході затворної рами назад відбувається відмикання затвору, який вилучає з патронника гільзу та викидає її н5азовні. Затворна рама стискає пружину зворотного механізму та зводить курок.

 

 

Рис. 4.2. Принцип дії автоматики АК74 (РКК74)

У переднє положення затворна рама з затвором повертається під дією зворотного механізму; затвор при цьому досилає черговий патрон з магазина у патронник і замикає канал ствола. Замикання затвора здійснюється його поворотом навколо повздовжньої осі праворуч, у резуль­таті чого бойові виступи затвора заходять за бойові упори ствольної коробки.

Якщо перевідник виду вогню встановлений у положення автоматичного вогню, то стрільба буде продовжуватись, доки буде натиснутим спусковий гачок і в магазині будуть патрони.

Якщо ж перевідник виду вогню встановлений у положення одиночного вогню, то при натисканні на спусковий гачок відбудеться тільки один постріл; для продовження стрільби необхідно відпустити спусковий гачок та натиснути на нього знову.

Автомат та кулемет складаються з 11 основних частин і механізмів, 9з якихмають однакові назви та призначення (рис. 4.3). Це:

–ствол зі ствольною коробкою, прицільним пристроєм, прикладом і пістолетною рукояткою;

– кришка ствольної коробки;

– зворотний механізм;

– ударно-спусковий механізм;

– затворна рама з газовим поршнем;

– затвор;

– газова трубка зі ствольною накладкою;

– цівка;

– магазин.

Крім того, автомат має дуловий гальмо-компенсатор і багнет-ніж, а кулемет – полум’ягасник і сошку.

а
б

Рис. 4.3. Основні частини та механізми АК 74 (РКК 74):

а – автомата; б – кулемета; 1 – ствол зі ствольною коробкою, прицільним пристроєм, прикладом і пістолетною рукояткою (а у кулемета ще й сошкою – 11);

2 – кришка ствольної коробки; 3 – зворотний механізм; 4 – ударно-спусковий механізм, розташований у ствольній коробці; 5 – затворна рама з газовим поршнем;

6 – затвор; 7 – газова трубка зі ствольною накладкою; 8 – цівка; 9 – магазин;

10 – дуловий гальмо-компенсатор у АК74, полум’ягасник у РКК74; 11 – багнет-ніж

у АК74, сошка у РКК74, та приладдя: 12 – шомпол; 13 – пенал з кришкою.

 

До комплекту автомата (кулемета) входить: приладдя, ремінь та сумка (у кулемета дві сумки) для магазинів; до комплекту автомата АКС (кулемета РККС), крім того, входить чохол для автомата (кулемета) з кишенею для магазина, а до комплекту автомата з нічним прицілом входить також нічний стрілецький приціл універсальний.

До складу приладдя АК74 (РКК74) належать (рис. 4.4): шомпол, викрутка, виколотка (у зразках попередніх випусків додатково є протирка і йоржик), пенал, маслянка, обойми і перехідник.

 

Рис. 4.4. Приладдя автомата:

1 – шомпол; 2 – протирка; 3 – йоржик; 4 – викрутка; 5 – виколотка;

6 – пенал; 7 – кришка пенала; 8 – маслянка; 9 – обойма; 10 – перехідник

Спусковий механізм дозволяє вести вогонь в автоматичному (АВ) або самозарядному (одиночному – ОД) режимах. Ударний механізм – куркового типу.

Перевідник виду вогню – він же запобіжник – змонтований з правого боку ствольної коробки. Встановлення зброї на запобіжник перешкоджає також потраплянню пилу і бруду в ствольну коробку, що сприяє меншому зносу деталей і продовженню строку служби автомата (кулемета).

Ствол кулемета дещо довший, ніж у автомата. Це сприяє підвищенню початкової швидкості кулі, в результаті чого збільшується дальність прямого пострілу і дійсного вогню у ціль. Стрілецький механічний неавтоматичний відкритий секторний приціл, що встановлений на АК74 (РКК74), дозволяє вести прицільний вогонь до 1000 м.

Одна з основних переваг АК, що дозволила добитися легендарної надійності зброї, – це оптимальне поєднання розмірів і маси рухомих частин механізму. У порівнянні з деякими зразками бойової малокаліберної зброї іноземного виробництва АК74 має явні переваги. Наприклад, він набагато легший і далекобійніший, ніж англійська, австрійська, ізраїльська і французька зброя.

Широко відомий у світі автомат АК до нинішнього часу є визначним зразком зброї цього типу.


Читайте також:

  1. Єдиний кулемет Калашникова (КК, ККС, ККБ та ККТ)
  2. З кулемета КК (ККТ), та способи їх усунення
  3. зі стрілецької зброї (автомата Калашникова АК74)
  4. Парашутист-десантник зі зброєю: а-автомат, б-гранатомет, в,г-кулемет
  5. Ручний повітряно-пінний вогнегасник ОВП-10




Переглядів: 1828

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення індикаторів інвестиційного процесу | Розбирання та збирання автомата

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.