Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Монтаж зовнішніх поліетиленових газопроводів

Газопровід укладається в траншею після зварювання останнього, з'єднання не раніше, ніж через 30 хв.

Розмотування труб з бухт або котушок повинно здійснюватися при температурі зовнішнього повітря не нижче 5°С. Допускається розмотування і при більш низьких температурах, якщо створені умови для попереднього піді­гріву труб у бухті або на котушці до температури не менше 5 °С. У випадку, якщо труба в бухті або на котушці охолоджується до гранично допустимої тем­ператури, прокладку необхідно призупинити, а бухту або котушку з трубою, що залишилася, знову підігріти.

Можлива установка тепляка з підігрівачем безпосередньо на платформі укладальної машини, що забезпечить безупинне розмотування труб.

Рекомендована швидкість розмотування - (0,8 -1,0) км/год.

Укладка виконується за допомогою конопляних канатів, брезентових рушників або інших м'яких пристроїв. Щоб уникнути падіння газопроводу в траншею необхідно застосовувати тимчасові підкладки через траншею під газопровід, що укладається.

Скидати труби та зварені з них нитки з брівки в траншею, а також перемі­щати їх уздовж траншеї волоком не допускається.

Допускається розмотування труб без з'єднань із бухт або котушок безпо­середньо в траншею з подальшим зварюванням вузлів та деталей у спеціально обладнаних приямках.

 

 

 

 

При укладанні газопроводів в траншеї виконують заходи, спрямовані на зниження напруги в трубах від температурних змін в процесі експлуатації: труби в траншею опускаються вільно без натягу, скруток та пережимів; при темпе­ратурі навколишнього повітря вище 10 °С виконується засипка трубопроводу в найбільше холодний час доби; при температурі навколишнього повітря нижче 10 °С засипка трубопроводу провадиться у самий теплий час доби.

До початку зварювальних робіт розмотати бухти труб, відрізати необхідну довжину труби і розложити вздовж траншеї за межею призми зсуву ґрунту в кількості, необхідній для роботи протягом однієї зміни. Розмотка труб з бухт проводиться з транспортних засобів, які поволі рухаються вздовж траншеї. Труба повинна сходити зверху по направляючих двох конусних рамках, закріплених струбцинами до днища кузова. Для запобігання протягування труб по землі одна людина, після направляючих роликів, відносить трубу вбік від траншеї, тим самим створюється запас довжини, а друга людина м'яко опускає трубу на землю вздовж осі траншеї. Розмотка труби повинна обов'язково здійснюватися обертанням бухти двома особами, які знаходяться в кузові, не залежно від того, розміщена бухта вертикально чи горизонтально, що дозволяє запобігти утворенню спіралей, які заважають правильній укладці труби на дно траншеї і можуть» бути причиною скручення або псування труби. Для забезпечення обертання бухти, необхідно її розмістити на виставлене в кузові пристосування для розмотування труби з бухти і звільнити бухту від кріплення проти розкручування. Пристрій складається з круглого обертового горизонтального настилу, насадженого на опорну триногу, який вільно обертається. Для запобігання розкручення труб з бухти по периметру настилу виставлені металеві направляючі, на які насаджені алюмінієві трубки, що захищають трубу від пошкодження.

4.6. Монтаж внутрішніх систем газопостачання котельні

Монтаж внутрішнього газообладнання необхідно проводити після виконання наступних робіт:

       
   
 
 

 

 


• влаштування міжповерхових перекриттів, стін, перегородок, підлог на яких будуть монтуватися газопроводи, арматура, газове обладнання і прилади;

• влаштування отворів для прокладання газопроводів в стінах, перегородках і перекриттях;

• оштукатурювання стін в приміщеннях, де передбачено встановлення газового обладнання.

• встановлення ванн, мийок, раковин, умивальників або інших приладів, до яких підводять трубопроводи від газового обладнання;

• перевірка та очищення димоходів із складанням актів спеціалізованою організацією.

Монтують внутрішні газопроводи у такій послідовності: встановлюють гільзи і кріплення труб, після чого монтують розвідні газопроводи. Вузли і деталі до трубопроводів спочатку прихоплюють зварюванням. Після монтажу трубопроводів, заробляють футляри в місцях проходу газопроводів через будівельні конструкції, заварюють стики і після перевірки якості монтажу закріпляють трубопроводи. Ділянки газопроводів, прокладені в футлярі, не повинні мати стикових з'єднань. При прокладанні газопроводу через стіну відстань від зварного шва до футляру повинна бути не менше 50мм.

З'єднання сталевих труб при монтажі внутрішніх газопроводів передбачено на зварці. Різьбові з’єднання запроектовані тільки в місцях підключення газових приладів та відключаючої арматури. Для ущільнення різьбових з'єднань треба застосовувати лляне прядиво по ГОСТ 10330-76, просякнуте свинцевим суриком по ГОСТ 19151-73., а також фторопластові і інші ущільнюючі матеріали при наявності на них паспорта чи сертифікату заводу-виробника. Різьба труб має бути повною без зірваних ниток. Муфти і контргайки з одного боку повинні бути відторцьованими (для надійного ущільнення лляної пряжі).

       
   
 
 

 

 


Відхилення прямолінійних ділянок газопроводів від проектного положення допускається не більше 2мм на 1м довжини газопроводу.

При установці газового обладнання, газових приладів, приєднання їх до газових мереж і опалювальних систем, а також при установці автоматики та контрольно-вимірювальних приладів крім вимог проекту, слід виконувати вимоги заводських інструкцій із монтажу.


Читайте також:

  1. Адаптація організму до зовнішніх факторів середовища.
  2. Аналіз зовнішніх ризиків
  3. Бальна система оцінок технічного стану газопроводів
  4. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  5. Вибір будівельних машин, механізмів і технологічного транспорту для комплексної механізації монтажних робіт
  6. ВИБІР МОНТАЖНОГО КРАНУ
  7. Визначення зовнішніх і внутрішніх надлишкових тисків
  8. ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ
  9. Виконання будівельно-монтажних робіт
  10. Вимоги до монтажу систем газопостачання
  11. Випробовування внутрішніх газопроводів котельні
  12. Випробування газопроводів




Переглядів: 848

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Таврування зварних з’єднань | Випробування газопроводів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.