Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Гіринг і вартість капіталу

Раніше тут розглядався б метод розрахунку вартості індивідуальних джерел капіталу, таких як новий акціонерний капітал і позичка. Ключове припущення, що стоїть за цими розрахунками, полягає в тому, що співвідношення «борг — власний капітал» як перед, так і після залучення коштів, є помірковано оптимальним. Під терміном «помірковано оптимальний» мається на увазі, що зміна у співвідношенні «борг — власний капітал» не призведе сама по собі до значної зміни показника середньозваженої вартості капіталу. Якщо зміна співвідношення «борг — власний капітал» впливає на середньозважену вартість капіталу, вартість кожного з джерел коштів не може розраховуватись незалежно. Наприклад, збільшення заборгованості може призвести до зростання вартості існуючого власного капіталу. Дослідження стосовно впливу гірингу на вартість власного капіталу показує, що на широкому проміжку значень гірингу питома вага боргу має відносно невеликий вплив на вартість капіталу.

Як показано на рис. 3.9, графік лінії вартості капіталу має форму блюдця стосовно гірингу. До тих пір, поки існуюче значення показника гірингу підприємства перебуває у межах пласкої частини «блюдця», так само, як і новий коефіцієнт гірингу, наведені вище розрахунки є дійсними. Але якщо коефіцієнт гірингу до або після залучення коштів перебуває поза межами пласкої частини «блюдця», зміна гірингу може суттєво вплинути на середньозважену вартість коштів. Цей факт необхідно враховувати при роз­рахунку середньозваженої вартості капіталу після залучення нових коштів. Вплив гірингу на вартість капіталу можна проде­монструвати на наведеному нижче прикладі.

 

Рис. 3.9. Вплив гірингу на вартість капіталу

Припустимо, що співвідношення «борг — власний капітал» незначним чином впливає на середню вартість капіталу, якщо борг становить від 30 до 60 % від загальних обсягів фінансування. Розрахунок середньої вартості капіталу для різних рівнів показника гірингу мав би такий вигляд:

 

% боргу у загальному фінансуванні Середньозважена вартість капіталу, %

Діапазон від 30 до 60 % називається оптимальним діапазоном гірингу. Фінансовий менеджер може вільно діяти у межах цього діапазону, не зачіпаючи суттєво вартість капіталу. Проблема полягає не в тому, щоб визначити співвідношення власного і залученого капіталу, а в тому, щоб уникнути неоптимальних співвідношень на кінцях діапазону значень показника гірингу. Емпі­рична підтримка цього твердження наведена у табл. 3.4, де пока­зано значення балансового показника гірингу для ряду англій­ських компаній у різних галузях промисловості. Варто зазначити, що кожна галузь не орієнтується на якийсь специфічний коефіцієнт гірингу. Значення цього коефіцієнта розсіяні на широкому проміжку у кожній з галузей промисловості, хоча спостерігається ледь помітна тенденція концентрації навколо середньої величини. На основі цих даних можна дійти висновку, що на широкому діапазоні значень гірингу значення співвідношення боргу у структурі капіталу компа­нії справляє незначний ефект на вартість капіталу компанії.


Читайте також:

  1. I.1. Порядок збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок додаткових внесків у разі закритого (приватного) розміщення акцій
  2. II.2. Збільшення розміру статутного капіталу АТ за рахунок спрямування прибутку до статутного капіталу
  3. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  4. IV. Вартість знака для товарів і послуг та фірмового найменування
  5. IV. ТИМЧАСОВА ВАРТІСТЬ ГРОШЕЙ
  6. V теорія граничної корисності визначає вартість товарів ступенем корисності останньої одиниці товару для споживача.
  7. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  8. Альтернативна вартість і незворотні витрати
  9. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
  10. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  11. Альтернативні теорії капіталу
  12. Амортизація та відтворення капіталу




Переглядів: 555

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Індивідуальна вартість джерел капіталу | Приклад, що наводиться нижче, ілюструє більшість з положень, що згадувалися при оцінці вартості капіталу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.